Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a hitlerszalonna? állítólag...

Mi a hitlerszalonna? állítólag valami lekvárféle. A háború alatt adták a katonáknak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Vegyes gyümölcsíz, nem folyékony, olyan "zselé" állagú, lehet piacokon kimérve kani, vagy boltban dobozban (szögletes általában). Ez van a bolti buktában is legtöbbször. Én nagyon szeretem!
2010. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A Hitler szalonna -gyümölcs íz- valóban egy kemény, szeletelhető lekvár. Sajnos már igen ritkán kapható, jó, mert nem folyik ki a tésztából.Két féle ízt ismerek. Hogy a katonák ették-e, nem tudom, de a Férjem a vájár iskolában ezen nőtt fel, az biztos.
2010. aug. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval így néz ki, mint a képen hátul, ahol még nincs becsomagolva a tésztába, csk rá van tévekis kockákban:

[link]

2010. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nagy tömbökben van, abból vágnak tetszés szerint. Ha bp-i vagy, akkor a Lehel piacon keresheted, ott szokott lenni, de szerintem majdem minden nagyob piacon megtalálható.
2010. aug. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ahogy előttem írták. Sparban mindig kapni. én azért szeretem mert sütésálló, tehát nem folyik ki a buktából sütés közben.
2010. aug. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az előttem szólók leírták, és azért adták a katonáknak, mert a II. vh. vége felé már fogyóban voltak a készletek, de gyümölcs még volt és akkor állították elő ezt az ételt
2010. aug. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
másik neve a ládalekvár :=). Nem sok gyümölcsöt látott, de mégis finom és tényleg bírja a sütést is. A menzákon szinte csak ezzel készülnek a lekváros ételek.
2010. aug. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Valóban gyümölcsből készül. Hasonló a gyümölcssajthoz. Azért Hitler szalonna,mert a háború végén "találták" ki Németországban,addig nem volt ismert. Valódi szalonna már nem volt,és valamit ennie kellett az embereknek. Nemcsak a katonáknak adták,hanem a civil lakosságnak is. Mi is ebben az időben ismertük meg. Bár nekünk még volt a háború alatt is valódi szalonnánk.
2010. aug. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Most is lehet kapni, sütésálló lekvárnak hívják, jó, mert tényleg nem folyik ki sütés közben. Hogy miből készítik (a mait) inkább hagyjuk, de finom :D


Én buktába, szerelmeslevélbe szoktam használni.


[link]

2010. aug. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2010. aug. 21. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!