Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tenyleg ennyire rossz ha igy...

Tenyleg ennyire rossz ha igy keszitem?

Figyelt kérdés

Ha gyumolcscentrifugaval van kicsavarva a gyumolcs leve? Hogy nem marad rost csak cukros le?

Es valamennyi vitamin azert csak meg marad nem?

Es a boltinal jobb azt inni ? Mivel nincs hozza adva semmi nem?



2021. márc. 17. 01:15
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj, hogy a gyümölcsben lévő rostok lassítják a cukor felszívódását. Ha a rostot kiszeded, a szervezetedet sokként éri a rengeteg, gyorsan felszívódó cukor.

Ha mértékkel és a helyén fogyasztod, nem olyan nagy gáz, például én hosszú túrán, futáson, tehát komolyabb fizikai teljesítmény közben van hogy megiszom 2 deci gyümölcslét, mert akkor kell is egy hirtelen löket, hogy tovább tudjak menni.

De napi szinten fogyasztva, főleg, ha egy bizonyos kalóriamennyiséget túllépsz vele, nem jó. Esetleg vízzel higítsd fel. A bolti ki tudja milyen gyümölcsleveknél nyilván jobb, a bolti 100%-osnál nem tudom, hogy jobb-e.

2021. márc. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Minden vitamin benne marad és alig van benne cukor. Nyugodtan ihatod,.
2021. márc. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

En sohasem ertettem ezt a facsarosdit.

Ha van turmix geped, vagy botbixered, fogsz egy narancsot, meghamozod, egy pici vizet hozza ontessz, es alaposan leturmixolod. Sokkal surubb, “igazi” narancslevet fogsz kapni, a vizes facsart “lotty” helyett. Egy narancsbol kijon egy szemelynek egy NAGY poharral, mig ha facsarod, boven kell 2-3 narancs 1 szemelynek. Es nem utolso sorban, minden rost bennemarad

2021. márc. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Termeszetesen ez minden mas gyumolcsre is igaz.
2021. márc. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Egy pohár gyümölcslétől nem lesz bajod, de túl sokat nem jó belőle inni, mert rost nélkül nem ideálisan szívódik fel a cukor és okozhat problémát.

A boltinál jobb, igen.

2021. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Hat a narancsot le turmixolom ivas melett meg meg is kell ragnom bizonyos reszeit... es a repat sem tudom turmixolva inni nagyon

2021. márc. 17. 22:14
 7/9 A kérdező kommentje:
A 2 es valasza teljesen elter
2021. márc. 17. 22:15
 8/9 A kérdező kommentje:

Mivel turmixgeppel eselytelen ennyi lét kinyerni a gyumolcs/zoldsegekbol

De lédusabb turmixot szeretnek akkor vegul a lecentrifugazott lét kiszedem es a meg maradt peppel ossze turmixolom meg egy ket hozzavaloval az hulyeseg lenne?

2021. márc. 17. 22:22
 9/9 A kérdező kommentje:
Es vegul a rostok vissza kerulnek
2021. márc. 17. 22:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!