Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kelttészta készítése poréleszt...

Kelttészta készítése porélesztővel?

Figyelt kérdés

Szeretnék holnap pogácsát csinálni:) Tudtok jó receptet?Igazából ilyenre gondoltam h víz, élesztő, tej, cukor..?Nem tudom a menetét..:S

Porélesztővel ez h működik?

Ja és mindenképp tegyek alá sütőpapírt?Ha pizzát csinálunk itthon csak ilyen alufóliát szoktunk, bár az késztészta:D


2010. aug. 15. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Simán müködik porélesztővel is,ugyanúgy felfuttatod cukros langyos vizben,de van amelyiket egyből bele lehet keverni a lisztbe...

Sütőpapir kell alá,hogy oda ne égjen az alja.


Ez sztem jó: [link]


És annyi,hogy fél kiló liszthez kell 1 tasak száritott porélesztő!

Jó sütögetést!!;)

2010. aug. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi:)
2010. aug. 16. 00:46
 3/3 anonim ***** válasza:
A szárított élesztőt fel kell futtatni langyos cukros tejben.Margarinnal össze kell a lisztet morzsolni hozzá tojást az élesztőt és félkeményre gyúrni 2cm vastagra nyújtani. Pogácsa alá nem kell sütőpapír ki kell kenni a tepsit.
2010. aug. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!