Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért kell otthon hűtőbe...

Miért kell otthon hűtőbe rakni a tojást, ha előtte a boltban nem volt?

Figyelt kérdés
Hiába kérdezem anyámat, nem ad értelmes választ. A boltban napokig állt szobahőmérsékleten, de ahogy hazavittük hirtelen már hűtőbe kell rakni.
2020. nov. 29. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Csak tipp.

A boltban van egy adott hőmérséklet, ami alkalmas a tojás tárolására. Otthon pedig magasabb a hőmérséklet.

2020. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
A boltban eláll a tojás a ráirt idöpontig (azért kb. 2 hétig még semmi baja!). De anyád lehet, hogy joval ezen idöpont után akarja az utolsot elhasználni.
2020. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell. Én pl. nem szoktam.


De hűtőben tovább eláll.

2020. nov. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi beidegződés semmi más. Én nekem vannak tyúkjaim, a tojásokat meg alapból a nyári konyhában tárolom ami jelenlegi időben kb 8-10 fok körül van. Fűteni csak akkor fűtöm ha tartós mínuszok vannak nappal is, de akkor is csak úgy fűtöm hogy nappal be egy gyenge teljesítményű hősugárzót teszek termosztátos kapcsolóval ami külön álló és 15 fokra van beállítva úgy hogy amint 10 fok alá megy felkapcsol és 15 re fűti a helyiséget. Persze 10 darab tojást a konyha szekrényben tárolok ami kb 18-20 fokos az a konyha sarkában van ahol gyakorlatilag kapja a hideget a faltól. Nyáron pedig a garázs melletti tárolóban tartom a tojásokat mert ott legalább 24 foknál melegebb nem igen szokott lenni
2020. nov. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de tovább eláll ott. Ha van hűvösebb spájz, az is megfelel. De ha a konyhádban 25 fok van a főzés miatt vagy nyáron még több, akkor inkább tedd be a hűtőbe.
2020. nov. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hűvös a spájz, ott tartom. Nyáron viszont hűtőben.
2020. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
A boltok klimatizáltak (és törvény szabja meg, hogy hány fokra kell őket hűteni-fűteni, pont ilyen okokból), az otthonok többsége nem. Állandóan hűvös helyen valóban gond nélkül elállnak a tojások, de olyan nálunk sajnos nincs, ezért csak a hűtőbe tudom őket tenni.
2020. nov. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem KELL egyáltalán, csak ott van a legkevesebb esélye annak, hogy véletlen összetörik és a hütés nem ÁRT neki.
2020. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!