Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételt sütnél, főznél...

Milyen ételt sütnél, főznél gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Aminek az elkészítését élveznék, és tudnának is segíteni.
2010. aug. 7. 22:03
 1/9 Harrr ***** válasza:
31%
Lábszárcsont leves, de csak fiatal gyerekből főzném. Az idősebbje olyan rágós :(
2010. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi mézeskalácsot meg kekszeket szoktunk együtt sütni (4 és 3 évesek), mert azt ők is nyugodtan kevergethetik, nyomkodhatják, nyújthatják, formázhatják. Nem jár különösebb felfordulással, nekik meg jó játék. Ma vettem új kiszúró formákat, ha rossz lesz az idő, akkor sütögetünk :-)
2010. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ja, meg kókuszgolyót is ügyesen csinálnak :-)

Főzni még nem tudunk együtt :-D

2010. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi éppen ma "sütöttünk" együtt pogácsát.

2 és 6 éves. A kicsi próbálta nyújtani és együtt szaggattuk. Aztán amikor már megunta/meguntam, akkor adtam az újra gyúrandó szélekből neki gyurmázni.

A 6 éves már jól tud szaggatni, tojással kenni, sajtot szórni...

2010. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
istenem. csak én anyám ilyen, hogy már 16 éves vagyok, és így sem hajlandó a konyhába engedni?? :( (pedig tudok főzni/sütni, mamám szerencsére engedett kibontakozni)
2010. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Panírozni lehet velük, linzert is szoktunk sütni együtt.
2010. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 6 évesen flódnit sütöttem amikor egyedöl vtam.

By Fanny

Pux

2010. aug. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is panírozni szoktam vele, már 6 évesen gyönyörűen panírozta a húst.Most, 8 évesen már ő készíti ki az alapanyagokat is a paníredényekbe.


Főzni nemigen engedtem, mert féltem, hogy ráfröccsen,-löttyen a forró étel, de a sütiknél rengeteget segített: felverte (az általam szétválasztott) tojásfehérjét a géppel, szépen kimérte digimérlegen a hozzávalókat (persze némi segítséggel, nehogy cukor helyett sót mérjen, stb.)és élvezettel tapicskolta/gyúrta a tésztákat, szaggatta a linzert. A tojással való kenés nekünk nem sikerült, rengeteg került a sütik közé és sütés közben büdösen égett. A kenegetés még mindig nem megy neki, ellenben már hatalmas vehemenciával dagasztja a kelt tésztát :=)

2010. aug. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk te sütd a palacsintát, ők pedig töltik.
2010. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!