Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mért nem ihatunk csapvizet?

Mért nem ihatunk csapvizet?

Figyelt kérdés
Minden bolt tele van ásványvízzel, ami finomabb mint a csapvíz, de a halaknak és az állatoknak akkor mért nem azt adjuk? Tudom, mert teljesen jól élnek csapvizen is. De mi az hogy nekik mindegy, nekünk meg nem?
2010. aug. 5. 19:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
Ásványvizet árulni nagyon nagy üzlet. Naná, hogy kézzel-lábbal megpróbálnak meggyőzni arról, hogy a csapvíz ivása halálos! Nyugodtan igyad, semmi bajod nem lesz tőle!
2010. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%

"Mert a vezetékes víz sok helyen kemény, és hogy ne menjen tönkre a beled"


Az ihatóság és a vízkeménység semilyen összefüggésben nincs Ca Mg élettanilag szükséges az teljesen más hogy ezek a fémek felületén melegítésnél lerakódnak. De csak a fémek felületén!A szervezetnek kell a Ca Mg.

2010. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

20:19

Ugye nem jött le, hogy csak vicc volt? :)

2010. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

az ásványvíz a legkeményebb


Az a brutális, hogy itthon iható a csapvíz, nemúgy mint sok más országban ahol azt ajánlják, hogy még jégkockát se fogyassz.

A hüly3 magyar meg veszi orrba szájba a palackvizet. termeli a hulladékot.

2010. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%

19:53-nak válaszolnám, hogy 30-40 évvel ezelőtt nem volt ekkora környezetszennyezés. A levegő, a víz, a talaj, minden összehasonlíthatatlanul tisztább volt.

Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet csapvizet inni. Kivéve, ahol tiltják, árvíz vagy bármi más miatt (most van egy balhé a csapvízzel valahol). Mindennek az alapja a haszonszerzés. Egyik évben az "folyik" minden médiában, mennyivel egészségesebb az ásványvíz. Utána jön, hogy csak a szénsavmentes. Következő, ne legyen magas az össz.ásványi anyag tartalom, mert egészségtelen. Aztán a legjobb a csapból folyó ivóvíz. Ahol jóízű a csapvíz, mindenki igya nyugodtan. Vannak települések, ahol vagy büdös, vagy sárgás, gusztustalan, elvileg iható, egészséges, csak ránézni is rossz. Ilyen helyen az ásványvizet választom én is.

A reklámok, és a szakértői vélemények is haszonszerzésből születnek. Mikor, kinek, mi az érdeke.

Zárójelben kérdezném meg, miért zárták be a legrégebbi (?) ásványvíz termelő céget, a Margitszigetit? Valakinek útjában volt. Most a Visegrádival van gond. Tán még magyar tulajdonban vannak/voltak? De ez már eltér a kérdéstől.

A mostani házunkban fúrt kútról van a vizünk, nagyon jó, az előző helyen erősen klórozott vezetékes vizünk volt. Azt nem szerettem, legfeljebb szódának, vagy limonádénak.

2010. aug. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

miskolcon lakom,itt ihatatlan a csapviz,hol sárga,hol hófehér,mosogatni,mosni,meg wc-t lehuzni jó,inni,főzni ásványviz...


anyáméknál,nagyiméknál nagyon jó a viz,finom,van hogy pár falkonnal hozok ha kocsicval jövök


(miskolci vizet 3x ha ittam,ment tőle a hasam,egyszer meg kalici virusos volt,hánytam tőle,lázas voltam)...soha többet nem iszok itt csapvizet,inkább cipelem boltbol

2010. aug. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lenne semmi baj a csapvíz fogyasztással, csak a vízvezeték rendszerek annyira elavultak, hogy az azokban lerakódott bacik stb. belekerülnek a vízáramba. Egyébként az ásványvíz biznisz a kőolaj iparnak köszönhető. Nem tudom, hallottatok-e már róla, hogy egy PET palack előállításához 2deci nyers kőolajat használnak fel...szerintem ez nagyon durva!!

Különben meg hogyha életünk végéig ásványvizet iszunk, életünk során 80kg(!) kőzet folyik át a szervezetben, amivel a szervezetünk semmit nem tud kezdeni, mert nem vagyunk káposzták hogy a szervetlent szervessé alakítsuk:D:D

Én mondjuk éppen ezekért vízszűrő párti vagyok, de szerintem ezen a fronton is érdemes tájékozódni hogy melyik a legjobb...

2010. aug. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
hát igen,nálunk az a baj h förtelmes a víz,ezért isszuk az á.vizet,nagymaméknál meg isteni a csapvíz,bár azt nem értem amikor ott ahol jó csapvíz van nem isznak csak á.vizet,de akkor is inkábazt igyál mint cukros szarokat
2010. aug. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én csapvizet iszom a munkahelyi régi csapból, mert az finom, de itthon az új építésű lakásban borzasztó íze és színe van, nem tudom meginni sokszor még a teát sem.
2010. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
több ismerősöm dolgozik "ásványvíz gyárban" és mondták, hogy az olcsóbbja - főleg - csak sima csapvíz, még csak nem is tisztítják!!!
2010. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!