Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan készül a hántolt...

Hogyan készül a hántolt (tehát héjától megfosztott) szotyi?

Figyelt kérdés
tudjátok a kérdés felvetődött a showder klubban is. de most komolyan...h csinálják?
2008. nov. 17. 20:54
1 2
 1/13 anonim válasza:
74%

Így terem vazzeg!:D

Viccet félretéve szerintem valahogy lepörkölik a héjját,de ez nem biztos. Azért jó látni, hogy másoknak is van humora:D

2008. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
hát mert nudista szotyi.
2008. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
74%

Azt a részt én is láttam...:D Nagyon nagy volt:D:D

Ha végig gondoljuk a szotyiszem is egy "szeretkezés" vagyis porzás eredménye..:D

Szerintem hívd fel az infóvonalat, csak ne hajnalban.:D:D:D

Petranova

2008. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Srapnel ***** válasza:
100%
Az őrléshez hasonlóan két, egymáshoz képest forgó korong közé szórják a magvakat. A korongok között akkora a rés, hogy a hántolt mag elfér benne, a hántolatlannak meg lesodorja a héját (nyíró igénybevétel). A folyamat elősegítésére a korongokat kissé érdes felülettel látják el. Természetesen a hántolás előtt méret szerint elő kell válogatni a magvakat, utána pedig el kell választani a hántolt és a hántolatlan magokat, ezt pl. egy Paddy-asztal nevű berendezéssel végzik, ami a hántolt és hántolatlan magok rugalmassága közötti különbséget használja föl.
2008. nov. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
75%
Megkérdezhetem, hogy honnan tudod ezt ilyen pontosan? Szakmabeli vagy? vagy te vagy az info vonalas?:D
2008. nov. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Vannak akik tanulni járnak az egyetemre, ezen nem kellene meghöppenni!:)
2008. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
19%

Egyetemre járok, de nekem nincs szotyihántolási eljárások előadásom.:)

Petranova

2008. nov. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy Neked nincs, nekem van. (Szt. István egyetem gm kar) és lehet, hogy a kedves válaszoló is tanulta, vagy csak úgy tudja, mindenesetre a válasza helyes!
2008. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ejjjha. hát köszönöm szépen, nagyon hasznos volt az infó. ez ezentúl mindig eszembe fog jutni ha hántolt szotyit eszek:)
2008. nov. 17. 21:29
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
A 21.10-es leírta normálisan!
2008. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!