Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Koffein és alkohol együtt?...

Koffein és alkohol együtt? Milyen hatása van?

Figyelt kérdés
Ugye a koffein az élénkít, az alkohol pedig ellenkezőleg, az "butít", rontja a reflexeket. Mi történik, ha ezt a kettőt vegyítjük, pl. megiszunk 4 erős kávét és 4 üveg sört? Mi lesz a hatása?

2019. jan. 23. 20:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Jöhet az agyvérzés.
2019. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Komolyan kérdeztem. Az ilyen "elvisz a mentő" típusú válaszokat kérem mellőzni, köszönöm!
2019. jan. 23. 20:12
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Olyan volt már, hogy kávé után nem sokkal megittam egy sört. Baromi hányingerem lett.

4 kávé + 4 sört ki sem próbálnám. Legjobb esetben hányás és hasmenés.

2019. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, egyesével hogyan reagálsz ezekre?

Régen toltunk hajnalban, buli után, Balaton partján "dioptriát", az eszpresszó és vodka "koktél". Még kellemesen becsiccsentve tart, de már ébreszt. 😊

2019. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én a koffeintől jól bepörgök, az alkoholtól pedig lerészegedek. :D
2019. jan. 23. 20:59
 6/17 anonim válasza:
71%
Semmi bajod nem lesz tőle, ha mértékkel csinálod. Nem hiába sok kevertben van energiaital, pl vodkabomba. Én akkor szoktam ilyet, amikor házibulikban 2-3 körűl elkezdek fáradni.
2019. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol részegit az koffein élénkit

Ezért ha pia után kávézól józanabb nak érzed magad mint amilyen vagy így veszélyesebb döntéseket is hozhatsz.

2 . Viz hajtó mindkettő .


Tehát igyál inkább vizet és nem leszel olyan másnapos

2019. jan. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer vodkára ittam kavet, mentem is hányni. Azóta soha többet.

A kevert piakkal pedig vigyázni kell, mert ha túlzásba viszi az ember, legsúlyosabb esetben szívmegálláshoz is vezethet. Haltak már bele egy egyszerű vodkabombába. Persze tudom, hogy finom, néha én is iszom. De lehet, csak nekem van gyenge szívem, nem tudom, de ha energiaitalra iszom, sokat, szoktam érezni, hogy nagyon erősen vér a szívem. Ilyenkor általában leállok. Bár lehet, a cigi miatt.

Ja, szóval nem vagyok szent, de azért tényleg vigyázzatok ezzel, én is próbálom a keverest elkerülni (bár mostanában inni sincs idom... :D).

2019. jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha sokat csinálod maradandóan megterheli az idegrendszeredet meg a májadat, vesédet.
2019. jan. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%

Semmi különös, észrevehető hatása nem volt nálam soha. Pedig egy elvetemült korszakomban minden "B*szki" koktél után jött egy "Áki" koktél.


B*szki koktél: akármilyen koktél, de az alkoholmentes rész különféle töményekkel van helyettesítve (Pl ha van benne a recept szerint 2 dl gyümölcslé vagy szóda, akkor ahelyett négy különböző fajta feles megy)


Áki koktél: 2 dl kávé + 1 dl kóla (hidegen, sok jéggel)

2019. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!