Sört miért nem szoktak melegen inni?
Nem az a finom, ami egyszer ízlett, hanem az, ami huszadik alkalommal is ízlik.
Én is sok újszerű itallal találkoztam már, ami első (vagy akár első pár) alkalommal jónak tűnt, amíg tartott az újdonság varázsa, aztán furcsa módon egyre undorítóbb lett.
Ha azt mondanád, hogy fél éve így iszod a sört, akkor az egy megalapozott vélemény lenne.
Szlovák hüttében láttam, aki merülő forralót rakott a sörbe, majd fűszerezte. Gyakorlatilag forralt bor helyett itta a forralt sört. Sosem kóstoltam. Nem vonz.
Az apátsági söröket évek óta pince hidegen (17C kB) és nem hűtő hidegen iszom (10-12). Más lesz az íze. Amiben több a komló, mint a maláta, ott jobb hidegebben (ipa).
Nekem ez vált be. De sokan a pálinkát is hűtve isszák, pedig úgy kevésbé érezik az ízét. Persze ezt ők nem tudják, csak megszokták, mert így tanulták.
A savak más érzetet adnak különböző hőmérsékleten. Ezzel lehet játszani. És talán érdemes is.
A sört más is kóstoltam "melegen", hiszen a "nyári ital" címke hozománya, mivel nyáron meleg is van, hogy inni "kell" a sört. Akkor is, ha nincs behűtve. Nos. Ezeket megkóstolták már sokan. És nem tetszett nekik.
A tapasztalat azt mutatja, hidegen finomabb, mint 30-40 fokosan.
Létezik a forralt sör, a lengyeleknél is népszerű, a neten is találsz receptet az elkészítéséhez. Persze ez nem csak langyos/meleg sör, hanem klf. módon fűszerezett, esetleg tejszínnel, tojássárgájával elkészített téli ital. Ha a forralt bort szereted, esetleg érdemes kipróbálni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!