Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A rendszerváltás előtti...

A rendszerváltás előtti itthoni sörök mennyivel voltak másabbak a maiaktól?

Figyelt kérdés
nagyon kevés infóm van mert fiatalabb vagyok, nem is tudom régen mik voltak elérhetőek, azt tudom hogy kevesebb volt a választék és szóbeszéd alapján hogy pl. a régi Kőbányai még mennyivel jobb sör volt -aztán erre is azt írták mások hogy csak a kor szépíti meg az emlékeket szóval máshogy állhattak hozzá az emberek, társadalmi osztálytól függően is gondolom, de mai piacképhez képest, ahol megtalálható 3%-os sörnek nevezett legolcsóbb valamitől kezdve, átlagsörök világán át a 200 feletti kategória termékei felé haladó skálán milyen voltak a magyar sörök '90 előtt? mihez lehetne most hasonlítani úgy értem
2018. szept. 25. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Legalja kategória.
2018. szept. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Akkor még én is kicsi voltam, de amit tudok, sokkal kisebb volt a választék, az ország fel volt osztva 3 területre,egyik részen terített a kőbányai, nyugaton a kanizsai, keleten meg megépült a borsodi.Nem ment ez a harc a gyárak között mint most. A sör szavideje mindössze 8 napos volt, de ez nem jelentett nagy problémát, mert megitták, alig győzték ellátni a kocsmákat.Most a borsodinak van a retro söre, az szerintem eléggé hasonlít a régire.Régen nem használtak kukoricadarát, és sűrűbb , édeskésebb volt a sör, magasabb alkoholfok. Nem sajnálták ki az anyagot, hiszen állami tulajdonban voltak,ebben a gci világban meg minden csak a profitról szól, minél olcsóbban termelni nagy haszonnal
2018. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Kevesebb volt a tartósító bennük & akkor még nem volt millió meg egy EU-konform előírás, tehát (a szüleim szerint) jobb volt.

Igazából kőalkoholistát kérdezni rossz ötlet: ők a lóhugyot is megisszák, ha elég magas az alkoholtartalma.

2018. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nos ma sem tatosító szerekkel tartósítják a söröket(többnyire), hanem pl pasztörizálással, akkoriban ezt nem igazán alkalmazták, tényleg nem volt se tartós, se jó minőségű a sör, ennek az egyik jó példája a következő volt: kétféle üvegben volt a sör, barnában, és zöldben, az utóbbi átlátszó volt, láttad mi van benne, a vásárlok nem kis része, válogatott, és a zöld üvegeseket vette, azt is csak azután, hogy nap(vagy lámpa) felé tartotta, és fejre fordította az üveget, hogy lássa, hogy nem "úszik" benne semmi.
2018. szept. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Régen minden jobb volt, még a sör is.

Ma már csak a profit számít.

2018. szept. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Általánosságban a piacgazdaságban minőségibb termékek állnak elő, mert a versenytársak miatt senki sem engedheti meg magának, hogy ne adjon a minőségre - vagy akkor sokkal olcsóbban kell adnia a terméket. Egy állami monopólium, ami mellé biztosan nem lép be senki, nem kell adjon a minőségre, mert úgyis az ő termékét fogják megvenni (ugyebár nincs másik).

Az alkoholpiac olyan szempontból speciális, hogy függőknek bármilyen rossz minőséget el lehet adni, csak olcsó legyen. Ezért létezhet a Kanizsai 100 Ft-os, sörként árult valamije. Ha nem okozna függőséget az alkohol, ezeket az izékat kinyírná a piac.

Viszont akik minőségi sört gyártanak, nem alkoholfüggőknek, azok rá vannak kényszerülve egy piacgazdaságban, hogy az a sör tényleg minőségi legyen. Bár itt már bejön egy másik kategória, igaz inkább boroknál, akik meg sznobok és X összeg alatt nem isznak bort/sört, mert az nem jó. Na, nekik megint csak mindegy, mit adsz el az X összeg fölött, mert nem értenek hozzá, csak sznobok. De a kettő között ott van az a sáv, ahol csak az árnak megfelelő minőséggel tudsz érvényesülni. Érdemes ebből sört választani, akár még meglepetés is érheti az embert.

Általánosságban, függőséget nem okozó termékeknél erősen esélyes, hogy a piacgazdaság fog jobb minőséget előállítani - meg sokkal rosszabbat is, sokkal olcsóbban. Jó példa erre a mosógép, a mi HAJDU mosógépünk 30 évet bírt, de anno jó pár havi fizetésbe került. Ma egy félhaviért kapsz mosógépet, de az olyan is. A HAJDU 80-as évekbeli árszínvonalán (bérekhez mérten) most is kapsz tartós mosógépet.

2018. okt. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért selejtet előállítók bőséggel vannak. Pont a fogyasztói társadalom jegyében divat mindent szarul megcsinálni, hadd essen szét minél hamarabb, csak a garanciaidőt élje túl...igaz, ez a sörre nem vonatkozik.

Élelmiszerből a Budget meg a TESZKÓ gazdaságos vacakok azok, amiket nem ajánlok emberi fogyasztásra, de még a kutyámnak se adnám.

2018. okt. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!