A cefrének hány napkell hogy jólegyen? Pl a szilvacefrem már leves de a tetején a bogyók nem rohadtak bele? Almát is csináltam de az olyan mint a püré nem enged levet? Pls
A cefrébe nem rohad a gyümölcs!!! Ha nem leveses az alma, akkor igen, érdemes akár vizet önteni a cefrére. Pektinbontót is érdemes használni, az elfolyósítja a cefrét, még most sem késő használni. Ha szilvánál az összes szemet megtörted volna, magvaválót kimagoztad volna, akkor a tetején max. a héj, ami úszkál. Mitől esne szét egy lében a szilva, ha az ép? Úgy egyéb iránt, ha már különösebben nincs gáztermelődés, akkor leállt az erjedés. Ha kotyogót építesz a hordódba ez szemmel látható lesz. Ha veszel egy cukorfok mérőt, azzal is megállapíthatod, mikor érdemes már kifőzni, ha kvázi alig van már benne cukor, akkor kész a cefre.
Nem lehet megmondani hány nap kell egy cefrének, függ a cukortartalomtól, az erjedéstől is, nagy átlagban irányított erjedés során (élesztővel beoltott cefre) kb. 3-5 nap a főerjedés, és pár nap az utóerjedés. Gyümölcstől is függ, pl. bodzánál nálam akár 7-8 nap is a főerjedési időszak. Ha a vadélesztőkre van bízva a történet, akkor akár több hét, 1 hónap is lehet.
Ha bent hagytad a magokat, akkor főzés, pláne főzetés előtt okvetlen szűrd át a cefrét, ha így viszed a főzdébe, gyorsabban engedik ki az üstből, mint amilyen gyorsan befolyt.
Főerjedés során a bundát naponta legalább egyszer érdemes lenyomkodni, de a cefrét nem ajánlatos kevergetni, turkálni benne, keverőgéppel keverni meg végképp nem!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!