Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan tudok sör színt vizsgál...

Ez egy szabad név? kérdése:

Hogyan tudok sör színt vizsgálni spektrofotométer segítségével?

Figyelt kérdés

Barna sörnek szeretném az EBC értékét vizsgálni, találtam leírásokat hogy spektrofotométerrel lehet, de pontos munkamenetet sajnos nem találok. Egy erről szóló irodalmat szeretnék kérni.


Továbbá IBU-t szeretnék vizsgálni, sajnos erről még közelítő leírást sem találtam, ezekhez a vizsgálatokhoz szeretnék segítséget kérni.

előre is köszönöm


2018. febr. 18. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerezd be az ASBC Methods of Analysis-t vagy az Analytica-EBC-t, azokban le van írva.
2018. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát én rákerestem, hogy EBC sör, kiadott pár találatot és leírást, viszont arra, hogy EBC beer, na, arra már eléggé sokat...


Ahogy olvastam, ez nem az a spektrofotometria, ahol színképelemzés is van, hanem csupán a sörnek a színét nézi (nem a színképét) és ebből próbál meghatározni ezt-azt...

2018. febr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es. Nem színképet vizsgálnak, csak egy hullámhosszat. A spektrofotométeres eljárásnál 430 nm hullámhosszú fénnyel világítják át a mintát, majd az abszorbanciából számítják ki a színt EBC-ben. Ez az érték nem adja vissza jól a látható színt, de ezt a bevett eljárás.
2018. febr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*ez
2018. febr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!