A Borsodi Jeges sör miben másabb, mint a többi sör? Nem annyira savas, miért?
Olvastam az összetevőit: a többi sörtől abban különbözik összetevők kapcsán, hogy valami kukoricagrízt is ír, míg más söröknél csak annyi van, hogy víz, komló, árpamaláta.
Mondjuk nem értem, mert ittam pl. egy olcsó (Kanizsai, 99 ft)os sört is, és abban is van komló, meg kukoricagríz... mégis f_s volt... gondolom az ára miatt.
Meg pl. a borsodi tüzesben is van kukoricagríz, mégis túl savas nekem.
A Borsodi Jegese meg nem is az, hogy édeskés, hanem egyáltalán nem savas. Vagyis tökre lúgosnak érzem. Míg pl. a hofbrau, sima borsodi, vagy pl. a nyári komlós, vagy a hideg komlós, vagy heinekken nekem túl savasak...
A Borsodi jegesen kivül ami nekem nem savas azok a stoutok / barna sörök.
Miben más a jeges? Más is tapasztalta ezt, vagy csak én érzem furinak? (meg ugye az ára sem magas, 209 ft-ért szoktam venni v. 240 ftért, míg pl. volt hogy heinekkent ittam vagy kicsit magasabb minőségű világos sört, és az nem ízlett annyira, savas volt, vagy olyan savas-kesernyés íze volt.
Miért érzékelhetem olyan lúgosnak? Vagyis értitek... mintha nem okozna savat a gyomorban.
Hozzáteszem lány vagyok (23/l) lehet csak én érzékelem furin.
(A gyomrom érzékeny, utálom a savas dolgokat vagy amik savat okozhatnak. Pl. bort egyáltalán nem iszom, túl sok gyomorsavat csinál)
23/l
Amelyik sörben kukorica gríz van, az már nem lehet minőségi sör, az egy olcsó adalék, ami egyetlen minőségi sörben sincs.
A minőségi sörök ismérve, hogy a kevés alkotóelemet készítik el úgy, hogy abból különböző ízeket varázsolnak elő (pörkölés, erjesztés, ászokolás különböző ideig, különböző hőmérsékleten, stb)
Vannak ősidők óta létező sörök, amelyek nem malátából, komlóval készülnek, ilyen pl a mézsör, ami valóban erjesztett mézből készül, vagy az "újabb" sörkülönlegesség, a gyömbér sör, ami valóban gyömbérből készül, de nem feltétlenül alkohol tartalommal.
A klasszikus söröket malátából főzik, használnak hozzá komlót (az adja a keserűségét), sörélesztőt, féltve őrzött titkokkal készülnek, de a kukorica gríz tipikusan az olcsó, nagyüzemi "tartálymosók" adaléka (attól még esetleg lehet hogy ízlik valakinek az adott sörféleség)
Az meg az utóbbi években nagyon felerősödött trendi az itthoni sörgyártóktól, hogy rendszeresen bedobnak új sörfajtákat, amelyek többsége rövid idő után el is tűnik a piacról.
Volt már almás, meggyes, ilyen-olyan sör, a citromos, és a bodzás tudott megmaradni a piacon az ízesítettek közül, de a natúroknál is hasonló a helyzet
#1 a Leffe több mint 450ft/0,33l és kukoricás.
Kérdező! savas=/=keserű
A savanyú ízt mindig savas anyagok adják, viszont a keserű nem jelent egyértelműen savasat. A sör a komlótól keserű természetesen.
Pl. a Corona sör a világ egyik legnagyobb mennyiségben fogyasztott söre és az kukoricasör.
A Jegest hidegen szűrik és így elérik, hogy nem olyan kesernyés, mint pl. a "normál" Borsodi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!