Hogyan bírjam tovább az ivást?
Tömény italok ivása meggyorsítja a részegség kialakulását. Szénsavas italok hozzáadása (ásványvíz, szénsavas üdítő italok, stb.) meggyorsítja az alkohol felszívódását és vele együtt az ittasság kialakulását is. Különféle italok keverése, amelyeknek az alkoholtartalma, az összetétele és a hozzáadott összetevők különbözőek, meggyorsítja és megerősíti az ittasságot és a későbbi „másnaposságot”. Egy pohárka tömény ital gyors megivása meggyorsítja az alkohol felszívódását a vérbe.
A külső tényezők közé, amelyek az alkohol felszívódására hatnak, az éghajlati feltételek tartoznak. Az éghajlati feltételek, azaz a mikroklíma változása megerősíti és gyorsítja az ittasságot. Ez olyankor történik, amikor a meleg helyiségből kimennek a hideg levegőre, vagy fordítva, a hidegről bemennek a melegre. Ez különösen a vendéglő "cseréjénél" jut kifejezésre.
A pszihikus tényezőknek is nagy szerepük van a felszívódás gyorsaságában: A beteg, kimerült, fáradt és álmos ember sokkal gyorsabban és erősebben berúg mint az egészséges, kialudt és kipihent. Az az ember, aki erős idegi és pszihikai feszültség, izgatottság vagy félelem alatt van, sokkal nehezebben részegedik le, mint a normális pszihikai állapotú ember. Az ittas társaság „ittas légköre” maga is részegítő hatású. Ezt arról lehet észrevenni, hogy egyes résztvevők sokkal ittassabban viselkednek mint amennyit valójában megittak. A másik oldalról viszont, az illető aki a "játékon kívül" van, vagy aki egyedül iszik, elkülönülve a többiektől, kevésbé lesz részeg még a nagyobb mennyiségű alkoholtól is. Amint az erős indulati állapotban, különösen a félelemnél, néha nagyon nehéz lerészegedni, úgy az erős félelem amely hirtelen keletkezik, egyből kijózaníthatja a részeget.
Ezek a külső tényezők mellett léteznek belső, egyéni tényezők is.
Az alkohol lassabban szívódik fel a testes emberek szervezetébe, mint a kicsi emberek szervezetébe. Ennek köszönhetően, a testes emberek jobban viselik el az alkoholt, mint a kicsi emberek. Ez azért van így, mert a testes embereknek nagyobb a vérük össz köbtartalma mint a kis embereknek.
Minden embernek megvan a maga egyéni tűrési határa az alkohollal szemben. Ezért van akire azt mondjuk, hogy „nem bírja az italt”, míg más egy „hordóval” is megihat.
Azok az emberek, akik egyáltalán nincsenek az alkoholhoz szokva, az absztinensek, gyöngén viselik el a hatását. Az emberek akik hozzá vannak szokva a rendszeres alkoholfogyasztáshoz, (nem kénytelen hogy alkoholisták legyenek!) általában jobban eltűrik, mert a szervezetük szoktatva van az alkohol állandó jelenlétéhez a vérben.
Az alkoholistáknál, tehát a betegeknél akik lebetegedtek az alkoholizmustól, a tűrési határ legtöbbször gyorsan növekszik és hosszú ideig tartózkodik egy meghatározott, elég magas szinten. De a végén, sok évi alkoholizmus után, amikor a szervezet már egészen kimerül, a tűrési határ hirtelen kezd csökkenni, és megtörténik, hogy a krónikus alkoholista már 2-3 pohár pálinkától vagy 1 pohár bortól részeg lesz. Ezért ennek a tűrési határnak az esése az alkoholistáknál a legjobb jel és bizonyíték arra, hogy az illetőnek már nagyon hosszú "gyakorlata" van az alkoholizmusban.
-Aludd ki rendesen magad, légy kipihent
-Fogyassz egész nap bőségesen folyadékot
-Egyél valami zsírosat is, de ne túl sokat mert ha nagy eltelít a kaja meg a pia az is hányingert fog okozni, nem csak a részegség
-Kizárólag szénsavmentes kísérőt igyál (szénsavas segíti az alkohol felszívódását, hamarabb beüt vele a pia)
-Mentolos rágó, valami erős ízű üdítő is jól jöhet, hogy ne irritálja a szádban a nyálkahártyád a tömény alkohol
-Menj ki a hidegre néha, ha józanabb nem is leszel de legalább úgy érzed. :D
(-Hagyd ezt a versenyt a p*csába..)
Jo nagy marhasag az ilyen vircsaft, de ha mar kitalaltatok, akkor ugy is megtortenik majd ... de azert gondolj bele:
- reszegnek lenni mar pont nem a kellemes allapot
- masnaposnak lenni nem eri meg a tegnapi reszeg allapot miatt
(semmi ertelme!)
Persze ettol meg segito kezet nyujtok: ivas elott enni kell. Nem lenyeg, hogy zsirosat-e vagy akarmit ... sokan rosszul sejtik, hogy jo cupakos kaja kell hozza, mert nem.
Kajalasi dolog lenyege: az agyunk kulonbseget tesz szilard es folyekony bevitel kozott. Ha iszunk, a gyomorszaj teljesen nyitott es a bevitt folyadek mindenfele gat nelkul jut a keringesbe. Ha viszont eszunk, az agyunk veszi az adast es az emesztes lassusaga miatt szukiti az aramlas szabadsagat, ergo nem mertektelenul jut az anyag feldolgozasra, tehat lassabb a felszivodasa, kvazi lassabban hat. Ezert kell enni.
Tudom nem fogsz, de ha elfogadsz egy jo tanacsot. Gondoljatok at a barataiddal ennek az ivasi versenynek az ertelmetlenseget es inkabb bulizzatok egy lazat, mint berugjatok ertelmetlenul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!