Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az hogy a pezsgő...

Miért van az hogy a pezsgő teljesen elveszi az eszem?

Figyelt kérdés
Szeretem mert jó kedvem van tőle és másnap nem vagyok másnapos. De kb. másfél üveg úgy kiüt, hogy nem emlékszem dolgokra. És az a legrosszabb, hogy nem érzem, hogy kezdek berúgni.
2010. máj. 13. 20:57
 1/2 anonim válasza:
Úgy tudom a magas szénsavtartalom miatt. Jogos lenne a kérdés, hogy akkor a sörtől vagy a fröccstől miért nem. (mondjuk én a fröccstől is megbolondulok). Gondolom azért mert a pezsgőben több a szénsav is, meg az alkohol is. Le kéne tesztelni a dolgot pl vodkába szénsavat tolni:)
2010. máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:

A vodkát már mások letesztelték... horrrridoooooo:D


Szóval ja, a szénsav. A fröccsbe víz is kerül, tehát egyben hígul, a sör meg eleve gyengébb mindkettőben.

2010. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!