Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 1993-ban lejárt a csoki...

1993-ban lejárt a csoki likőrös pia amit tegnap kaptunk, iható még, vagy ki kell dobni?

Figyelt kérdés
2016. okt. 19. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha még nem bontottad fel,tedd fel a vaterára,hátha vami gyűjtő rácuppan. Meginni már nem lehet.
2016. okt. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Phoney ***** válasza:
78%

Nem kell kidobni. Ha felbontod és ránézésre, szagra, ízre normális, akkor semmi baja.


Amúgy nem különösebben romlandó, esetleg a kakaóvaj avasodhat meg benne, vagy szétválhat az emulzió (azaz különválik a kakaóvaj az alkoholtól), de ezeket látni/érezni lehet.

2016. okt. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a második írja: megkóstolod, és eldöntöd, hogy ízlik-e. Olyan értelemben nem tud megromlani, hogy beteg legyél töle, legfeljebb ízre nem jó.
2016. okt. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
én már meg nem innám, egyszerűen taszít a tudat. de ki ad ajándéka több, mint 20 éve lejárt piát?! úristen, nagyon gáz:DD
2016. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Előző válaszolóknak köszönöm, felbontatlan maradt, díszként van a szekrényen, nem akartuk meginni, se eladni illetve kidobni.

Utolsó válaszoló! Ez nem gáz. Tudod miért? Mert Három napja halt meg az édesanyám apukája, és ez volt az egyik dolog, amit rám hagyott örökségként. Ezért is nem akartam meginni, kidobni vagy eladni. Bár eredetileg ez volt a terv, ugy döntöttem, hogy örökséget nem teszek tönkre.

2016. okt. 19. 19:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem az a gáz, hogy rád hagyta.

De a hagyaték nem ajándék.

2016. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszoló mégis azt írta, hogy ki adna 20 éves piát, ez gáz..
2016. okt. 19. 22:01
 8/9 anonim ***** válasza:
abból, hogy 'kaptunk' honnan kéne tudnom, hogy hagyatékként maradt rátok?? rosszul fogalmaztál. amúgy én már jártam úgy, hogy idősebb rokontól visszakaptuk ajándékként a pár évvel ezelőtt nekiadott alkoholos italt/bonbont.. ezért feltételeztem, hogy máshol is van ilyen.
2016. okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit 8ban ír az tényleg gáz. Ha csak azért adják tovább mert nem kell, és vigye más.


Nagyapud emlékére megtartani, szép gesztus, szép emlék. Főleg, ha megvan a story, az öreg miként szerezte.

Nyugodjék békében!

2016. okt. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!