Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az emberek miért hiszik azt,...

Az emberek miért hiszik azt, ha alkoholos italt szívószállal isszák akkor előbb megérzik az ital hatását?

Figyelt kérdés
Nincs benne semmi logika.

2016. márc. 29. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem is hallottam senkitől, csak olyat hogy szeretnek szívószállal inni. Így legalább részegen sem öntik le magukat. :)
2016. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:
Mert egyszer valaki azt mondta, és az alkohollal kapcsolatban az a szabály, hogy mindent el kell hinni első bemondásra. :)
2016. márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
Nem hiszik. Tudják. Az alkohol nyálkahártyán keresztül is felszívódik, lásd alhoholos tampon esete, ekkor egyből a véráramba jut, a májat megkerülve. A máj nagyrészét lebontaná az alkoholnak. Szívószállal fogyasztva tovább marad a szájüregben,begy kis alkohol fel tud ott szívódni.
2016. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:
100%

A májat megkerülve... gratulálok, szerinted akkor a megivott alkohol a belekből előbb külön csövön megy a májba, és csak onnan a vérbe? Fogadjunk, hogy soha a büdös életben nem gondoltál még bele, mekkora baromság.


A nyálkakártya pedig nem szita, attól nem fogsz beállni, hogy lassabban iszod, ez már százszor lelőtt mítosz. Ha ez így működne, akkor a falnak lehetne menni egyetlen felestől, csak a szádban kéne tartani 1-2 percig. Hány olyan felnőtt embert ismersz, aki nyálkahártyán át szokott berúgni? Ez csak 14 évesek hülyesége, akik 2 pohár után olyan részegnek érzik magukat, amilyennek csak akarják.

2016. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Az elmélet az hogy szívószállal való ivás közben oxigénhiányos állapotba kerül az agy, így hamarabb "beüt".
2016. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem hogy csak a sör, pezsgő és egyéb "bubis" italoknál alkalmazott módszer. Ittam már így. Azt nem tudom hogy ennek a hatására e , de mindig ütött a pia.
2016. márc. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na hát ilyet még nem hallottam. Nálunk csak azért szokták szívószállal inni pl a vbk-t, hogy ne színezze el annyira a fogakat, meg a csajok szokták, hogy ne a pohárra kenődjön az összes rúzs a szájukról. :D
2016. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!