A whisky mértékletes fogyasztása egészséges?
Mojjo te eszetlen nagy király,
Ha nem iszol alkoholt akkor is keletkezhet emésztesz közben alkohol, pl: eszel cukrot meg epret EGYSZERRE és ezek erjedéséből pl alkohol termelődik a gyomrodban.
Ezt az előadást tudom ajánlani, még a leghülyébbek is feltudják fogni ami elhangzik benne; káros hatása, hogyan kézsül, állatokon mért kísérletek, propagandája és még sok más téma az alkoholról. Meghallgatod és tá dám okosabb leszel mint az aki ugyan abban a tévhitben él mint te az előző hozzászólásodban:
videó:(narrátor kicsit béna hangú, de tartalmilag megállja a helyét ez kárpótolni fog)
https://www.youtube.com/watch?v=IhvxTlGpvdM
Továbbiakban nem vagyok rád kíváncsi se pozitív sem negatív véleményedre.
Ne igyál, de mindenki maga dönt!
Emésztés közben minimális mennyiségű alkohol termelődik :)
Annyit bevinni magában nem érné meg semmilyen formában, nincs élvezeti értéke... az alkoholnak csak káros hatása van, legyen szó 100.000.000Ft értékű borról, whisky -ről, pezsgőről, sörről = (legkárosabb).
Lebontja a szervezeted!
@13: Az alkoholos italok élvezeti értékét jobb esetben nem az alkohol adja - ha csak nem a részegedés a cél.
Egyébként a #9-ben azt írtad, hogy az alkoholt semmilyen mértékben nem tolerálja a normális emberi szervezet. Most arról beszélgetünk, hogy igen kis mennyiségben természetes módon is termelődik bennünk. Szeretnéd ennek megfelelően a #9-ben leírt álláspontodat arra módosítani, hogy kis mértékben akkor mégis tolerálja?
Az alkoholos italoknak amúgy nem csak káros hatásai vannak. A borban található fenolos komponenseknek pl. egy egész sor pozitív hatása van az egészségre, aminek régóta a tudatában vagyunk. De úgy tűnik, más alkoholos italok mérsékelt fogyasztása is pozitívan hat az egészségre:
Majdnem elfelejtettem: mikor evolúciós előnyről beszéltem, nem csak a bennünk természetesen termelődő alkoholra céloztam. Egy egész sor emlősállatnak - köztük az embernek is - szerepet játszott a túlélésében, hogy a lehullott, már némileg alkoholosan erjedő gyümölcsöket képesek legyenek elfogyasztani. Az alkohol bontásáért felelős enzimrendszerünk ezért is alakulhatott ki és maradhatott fent a mostani formában - abban a formában, ami a bennünk termelődőnél nagyobb mennyiségben is gond nélkül elbánik az alkohollal.
A kulcs a mértékletességben van. Plusz én nem hiszem, hogy jó út bármilyen alkoholos italt a jótékony hatásaiért inni - nem gyógyszer egyik sem, hiába hathat pozitívan pl szív- és érrendszeri gondokra. Az alkoholos italoknak a gasztronómiában van a szerepe. És pont, ahogy egy szebb darab csülöknél viszonylag kevesen sápítoznak, hogy micsoda egészségügyi hatásai vannak pro, meg kontra, az alkoholnál is nagyjából hasonló (lenne az ideális) helyzet: ha szeretjük a kulináris kalandozásokat, ott a helye az asztalon, mindentől függetlenül.
Alkoholista vagy, érteni nem érted de még felfogni sem tudod amit leírtam.
Sehol nem írtam le olyat, hogy kis mennyiségben tolerálja a szervezet.
Tünete van annak ha epret, cukorral/ csokival eszel > erjedés lesz; fájni fog a beled, fosni fogsz,... nem tud beépülni a szervezetedbe az eperben megtalálható vitaminok, nyomelemek, ásványok.
Hiába magyarázom olyan sötét ember alatti szinten vagy tartva magad vagy a körülötted élők szociális, kulturális helyzetéből kifolyólag, hogy hiába magyarázom nem tudod hova helyezni a tudást amit leírtam.
Napi, heti, havi, évi; 0% alkoholra van szüksége az emberi, állati, növényi, gomba szervezetének, aki mást ír vagy mond az csak elakarja neked adni a szarját, ahogyan a cigarettát is és más -más élvezeti cikket.
Etil egy méreg egy végtermék amit egy baktérium szarik ki magából, a szesz az más azt emberek dobják össze kicsiben vagy nagyban sokkal egészségtelenebb!
@16: Nem jellemző, hogy valaki az emésztés közben természetessn termelődött minimális alkoholtól fosson, vagy fájjon a bele. Ha ilyesmi történik, ott valami enzimhiány van. Az alkoholtartalmú italoktól sem megy senkinek a hasa - mértékkel fogyasztva pedig egyéb tübeteket sem okoz. Persze, van akinek tényleg hiányoznak a lebontáshoz szükséges enzimei, annál lehet baj, de ez igen ritka eset. Szóval amit írsz, szimplán tárgyi tévedés.
Rengeteg tanulmány született az alkoholtartalmú italok jótékony hatásairól. Ha gondolod, szívesen keresek neked egy csokorra valót. Vagy gondolod, hogy mindet az alkohollobbi támogatta? :)
Részletkérdés, de ha má szóba hoztad: etilalkoholt nem baktériumok állítják elő (illetve nagyon ritkán mellékes szerepet játszhatnak az erjesztés legelső szakaszában), hanem gombák. Leggyakrabban pont az a Saccharomyces cerevisiae, ami a kenyérsütésnél is segíti az embereket.
A whisky mértékletes fogyasztásának jó hatásairól (angol):
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!