A Hubertus, a Jéger, és az Unikum tényleg kommersz szeszes italok?
Azt hallottam valakitől, hogy a Hubertus kb. ugyanaz a minőség mint a kommersz tömények, csak tele van cukorral és szép az üvege. De minőségre nem sokban különbözik a no-name barackoktól, szilváktól. És hogy ugyanez igaz a Fütyülősre is, meg azokra amiket fent felsoroltam.
Ez tényleg így van? Valami olyasmit mondott, hogy azért van ez, mert a benne lévő alkohol nem erjesztésből vagy desztillálásból származik, vagy ilyesmi. (Nem vagyok szakértő a témában.).
A Yager és az Unicom miért lenne kommersz?
Jó minőségi szeszes italok tudtommal.
Hubertusról én is azt hallottam, hogy régebben sokkal
jobb volt mint manapság, de Jagert meg az Unicumot semmiképp nem nevezném kommersznek.
A Hubertus tényleg nem *sokban* különbözik, de arra is csúsztatás volna azt mondani, hogy ugyanaz a szint, mint a gyümölcsös kommersz.
A kommersz szeszesital mesterséges ÉS nagyon olcsó aromával ízesített finomszesz. Az aroma általában természetazonos (olyan anyagokat tartalmaz, amik megtalálhatók a valódi pálinkában is), de nagyon kevés fajta vegyületből áll, ezért műíze van.
A Hubertus ugyanúgy készül, mint a kommersz, de nem mesterséges aromával, hanem természetes (habár szintén nagyon olcsó) növénykivonatokkal ízesítik. Ettől ugyan még egyáltalán nem lesz jó, de legalább természetesnek hat az íze. Az igaz, hogy régen egy 40%-os, minőségi (nem kivonatokból összekutyult) likőr volt, amit fokozatosan butítottak le a mai szintjére, és valóban túlzás hozzá ez a formaüveg, de hát a célközönség nyilván igényli. Az italpiacra is igaz, hogy kettőn áll a vásár...
Az Unicum és Jäger közvetlenül fűszerekből készül, lepárolt és lepárlatlan ázatokból, nem pedig előregyártott kivonatokból. Most hogy finomszeszből vannak, hát ez a likőr lényege... hogy az „üres” szeszt édesítik és ízesítik. A drága Bénédictine és Chartreuse is abból készül. A likőrök többsége minőségtől függetlenül finomszeszből készül. Persze más szeszt is lehet cukrozni és ízesíteni, de ez még prémium árkategóriában is a ritkábbik eset.
A Fütyülős egy külön állatfajta, az kb. negyedrész pálinka és háromnegyedrész aromás finomszesz keveréke (legalábbis az eredeti széria), de abban sem ugyanolyan aromát használnak, mint a kommersz barackban. Igaz, hogy lényegében egy pálinkával kevert kommersz, de az a sok finnyás fiatal, aki fütyülőst vedel a diszkóban, nem inná meg a bakterbandi barackot... a pálinka persze csak állagjavítónak van benne, az ízét külön nem érezni. A célközönséget is azok alkotják, akik nem szeretik a pálinkát.
Az emberi fogyasztásra készült finomszesz kötelezően erjesztésből és lepárlásból származik, egyrészt mert egyébként is az a legolcsóbb (répamelaszból, kukoricából), másrészt pedig a más módon készült etanol szennyeződései potenciálisan veszélyesebbek, így azoknál sokkal nagyobb gond volna a tisztaság.
Igen. Szerintem inni menő dolog. Kúl. Ettől érzem magam nagyfiúnak.
XDDD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!