Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha nincs oda írva, hogy nem...

Ha nincs oda írva, hogy nem lehet a használata mellet alkohol fogyasztani, akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Szedek a begyulladt vállamra gyulladás csökkentőt ami fájdalomcsillapító is.A neve:Aleve,ezaz: [link]

A betegtájékoztatóban nincs fel tüntetve,hogy nem szabad,a használata mellett alkoholt fogyasztani,szerintetek,akkor szombaton inkább ne kockáztassak és ne szedjem be az esti adagot,vagy ez nem olyan gyógyszer és nem befolyásol semmit?Ja és annyi,ha esetleg nem szabad rá inni,akkor a délelőtti adagot is hanyagoljam?

Előre köszi a válaszokért! :)



2015. szept. 10. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Azért egy szombatot kibírhatnál pia nélkül, nem?
2015. szept. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

+1 az elsőnek


amúgy meg, ha nem pusztítanád alkohollal azt a pár agysejtedet, akkor a google segített volna

[link]

2015. szept. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
pofam leszakad ocsem nem birsz ki pia nelkul egy hetveget?az ilyennek nem gyogyszer kellene hanem munkataborba eltolteni jo par evet
2015. szept. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol ROSSZ! ÉÉÉRTEEEM???
2015. szept. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 cli_hlt ***** válasza:

A gyógyszer hatóanyaga, a naproxen COX-1/2 (PTGS1/2) blokkoló nemszteroid gyulladáscsökkentő.


Alkohollal együtt fogyasztva megnő a gyomorvérzés kockázata.


Inkább hanyagold :)


Forrás:


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. szept. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Aki tudott adni normális választ,annak köszönöm.Aki csak azért ide,hogy leírhassa,hogy mekkora állat vagyok,hogy nem bírok ki egy szombatot pia nélkül,annak üzzenem,hogy utoljára kb.nyár elején ittam,nagyobb adagot.Szombatonként nem is szoktam inni,mert sportolok.A városunkban 2-3havonta szokott lenni egy nagy buli és egyedül ott engedem meg magamnak a piát,utólag is ott ittam.Persze van amikor haverokkal iszunk egy sört,de közel a 18hoz ez szerintem normális,mert a cél nem a részegség.Ezzek után momdja bárki,hogy en nem bírom pia nélkül meg blablabla.Szóval ezt az alkalmat nem nagyon szeretném kihagyni,ezért akk inkább a holnapi adagot nem veszem be,úgyis mára csökkent a fájdalomérzet.A ma esti az nem befolyásol még semmit,igaz? ]Aki tudott adni normális választ,annak köszönöm.Aki csak azért ide,hogy leírhassa,hogy mekkora állat vagyok,hogy nem bírok ki egy szombatot pia nélkül,annak üzzenem,hogy utoljára kb.nyár elején ittam,nagyobb adagot.Szombatonként nem is szoktam inni,mert sportolok.A városunkban 2-3havonta szokott lenni egy nagy buli és egyedül ott engedem meg magamnak a piát,utólag is ott ittam.Persze van amikor haverokkal iszunk egy sört,de közel a 18hoz ez szerintem normális,mert a cél nem a részegség.Ezzek után momdja bárki,hogy en nem bírom pia nélkül meg blablabla.Szóval ezt az alkalmat nem nagyon szeretném kihagyni,ezért akk inkább a holnapi adagot nem veszem be,úgyis mára csökkent a fájdalomérzet.A ma esti az nem befolyásol még semmit,igaz?
2015. szept. 11. 16:31
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat,hogy 2x írtam le ugyanazt csak telefonról írtam és ezért valahogy így sikerült.
2015. szept. 11. 16:32
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor ha eddig kibírtad hogy nem iszol, kibirod addig is még nem kell gyógyszert szedned...
2015. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

Közel a 18-hoz az lenne a normális, ha egyáltalán nem piáznál. Még nagyobb az ostobaságod látszatja, hogy úgy akarsz piázni, hogy közben gyógyszert kell szedned.

Most háboroghatsz, hogy buli van, meg egész nyáron nem piáztál, de attól még nem lesz igazad. Ha gyógyszert szedsz, ne piálj, ennyi. Főleg, hogy még gyerek vagy.

2015. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát minden gyógyszer a májban bomlik és az alkohol is, ezért nem javallott együtt fogyasztani a kettőt, valamint befolyásolhatja a hatását. Ha iszol egy egység alkoholt (kb. 2 deci bor, vagy 3 deci sör)nem lesz semmi bajod. Több nem javallott.
2015. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!