Mi a véleményetek erről a cikkről?
Ez elég érdekes és biztató, de azért az angol cikkben ( [link] azt írják, hogy "What actually happens, according to Roberta Pentney, a cell biologist who studied alcohol and brain function for decades at SUNY Buffalo, is that the alcohol damages the parts of the cells that send and receive information. This causes problems with the way the cells communicate with each other and results in some of the impairments of intoxication."
Ezek szerint mégis roncsolja a sejteket hosszútávon is, és a memóriát rontja?
Ha azért lennénk részegek, mert az alkohol roncsolja a sejteket, akkor nem józanodnánk ki...
Az alkohol kettős hatású GABA-antagonista, azaz idegnyugtató, ezen a szinten (mint azt minden kijózanodott ember tapasztalta már) nincs maradandó hatása az agyra. A memóriát is ideiglenesen érinti, ez okozza a filmszakadást (ha túl részeg vagy, nem jegyzed meg, mi történik veled).
A rendszeres nagy mennyiségű alkoholfogyasztás viszont kisebb-nagyobb agyzsugort okoz, ennek visszafordíthatatlan stádiuma a korszakov-szindróma. Ha az alkoholista nem lesz korszakovos, akkor viszont az ivás abbahagyásával idővel visszanyeri a korának átlagosan megfelelő szellemi képességeket, mivel (ahogyan már az 1960-as években felfedezték) az agysejtek felnőttkorban is szaporodnak.
Az ivásnak nem az agypusztulás a legnagyobb veszélye. Az alkoholistának jellemzően először az élete megy tönkre, aztán a mája.
Szóval ha nem vagyok alkoholista, csak egyetemista, és bulizgatok, annak nem lesz negatív hatása a tanulmányaimra nézve? :D
Mármint nem úgy értem, hogy mondjuk tanulás helyett bulizok, hanem nem fog nehezebben megragadni az anyag, mert fogyasztok alkoholt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!