Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mért gagyi nekem a bolyhos...

Mért gagyi nekem a bolyhos pálinka?

Figyelt kérdés

Ittam már jobbat, nem vagyok rövides, de egy izmos guggolóssal vetekszik.

Azért ne túlozunk, pálinkának tudtommal az ágyas készítményeket se lehetne hívni, példa rá a fütyülős. Ami később likőrként jelent meg. (Agári pálinkafőzőben mondták, nem én találom ki)


2014. aug. 25. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most mi a kérdésed?
2014. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mért sztárolják agyon? Meg mióta pálinka az ágyas készítmény?
2014. aug. 25. 13:04
 3/11 anonim ***** válasza:
marketing
2014. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én szeretem az ágyas pálinkát - a jót, akár hívhatjuk pálinkának, akár nem. Egyébként nem ma kezdték ágyas pálinkának hívni, elnevezésen vitatkozni meg teljesen felesleges. Likőrnek nem hívhatod, mert eléggé más italról beszélünk.

Bolyhoséktól még nem ittam, nem tudom, kik "sztárolják", de gondolom, költenek reklámra és marketingre.

2014. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Phoney ***** válasza:

„Azért ne túlozunk, pálinkának tudtommal az ágyas készítményeket se lehetne hívni”


Akkor valahol eltévedtél, meg az agárdiak is... az ágyas PÁLINKA hivatalosan is pálinka, csak az a trükk, hogy egyéb italokat is árulnak „ágyas [gyümölcs]” néven, de a művelt úri közönségnek nem tűnik fel a pálinka szó hiánya (nem szeret olvasni, csak ideges lesz a sok betűtől, ezért sem néz rá a hátsó címkére).


A Fütyülős két „ágyas” sorozatot futtat, az egyik a Fütyülős Ágyas Mézes félkommersz likőrcsalád (finomszesszel és aromával keverve), ezeket soha nem címkézték pálinkának, mivel a pálinkatörvény után jelentek meg). A másik „ágyas” sorozatot a három valódi Fütyülős ágyaspálinka képzi (szőlő, szilva, gyümölcs, más kérdés, hogy valójában mindhárom vegyespálinka, azaz szabálytalan a címkézés).


A Bolyhosra visszatérve, sosem kóstoltam, de pálinkánál sajnos minden árkategóriában (és főleg 5e Ft/0,5 alatt) vannak súlyosan gagyi, sőt, hibás tételek, amiknek inkább nem kéne prémium italként villogniuk, dehát miután központilag beharangozták a népnek, hogy a 100% gyümölcs automatikusan ultraprémium italt jelent, ezen ugye nem is kell csodálkozni. Ez éven láttam először olyan komolyabb kezdeményezést (a MGE pálinkatesztjét, [link] amin túlhájpolt divatpálinkákról írták le, hogy rosszak.

2014. aug. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem én, csak környéken: jajj milyen drága biztos jó.

Én meg annyit mondok, vakteszteltem pár ilyen felest és bolyhos elég rossz fekvésbe van nekem.

2014. aug. 25. 13:56
 7/11 anonim ***** válasza:
na most ez kezd úgy kinézni, hogy rontani akarod egy cég image-ét. Konkurenciád?
2014. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
úgy értem, rendben, hogy nem ízlett neked, de rohadtul nem volt ilyen kérdés. Azt kiírni ide, hogy neked nem ízlik egy adott cég terméke...háát, nem elegáns, mondjuk azt.
2014. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
(természetesen, ha valaki feltesz egy kérdést, hogy ki milyen pálinkát szeret, ott ez a válaszod releváns lehetne).
2014. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem konkurencia megnyugtatom a népet, max kifejtettem a véleményem és leírtam, hogy mért tartozik prémium kategba ha tényleg egy átlagos termék.
2014. aug. 25. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!