Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Érdemes-e Ardbeg mellé Blue...

Érdemes-e Ardbeg mellé Blue Labelt venni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves Ardbegem, szeretem, de érdekel a Blue Label, szerintetek érdemes rá beruházni? Megéri az árát?

Vagy inkább Ardbeg Uigeadail-al próbálkozzak inkább tovább?



2014. márc. 28. 16:11
 1/6 Phoney ***** válasza:
51%
A Blue Label egy veblen-áru. Az ára nem az élvezeti értékét tükrözi, hanem arra való, hogy minden vendéged tudja, milyen gazdag vagy. Ebben az árkategóriában kb. bármelyik ismeretlenebb whisky sokkal jobb vétel, ha pedig a markáns ízeket kedveled, akkor számodra már az Adrbeg 10-et sem fogja utolérni...
2014. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor próbának se éri meg az összeg?
2014. márc. 28. 23:03
 3/6 Phoney ***** válasza:
70%

Azt Te tudod, hogy bármilyen okból megér-e neked 40-50 ezret egy olyan whisky, aminek a színvonala 25-öt se feltétlenül indokolna. Egyébként lehet kapni 2 decisben is, ha minden álmod megkóstolni.


Az ilyen „legendás” kiadásokat csak a marketing és a pozitív előítélet teszi különlegessé. Ezért van az, hogy a profi kóstolók rendszeresen vakteszteket szerveznek, ahol viszont az ilyen legendás kiadások sosem teljesítenek kiemelkedően.


Pont nemrég volt erről egy nagyon jó írás (angolul):


[link]


Személy szerint én senkinek nem ajánlom, hogy egy 6-7 ezres whiskyről akár csak 20 ezresre ugorjon, mert fölösleges. Az érlelt párlat tanult ízlés, úgyhogy tapasztalat nélkül nem nyújtanak igazi pluszt a megszokottnál lényegesen drágább whiskyk (hacsak nem a fent említett pszichológiai jelenség miatt). Egy Ardbeg 10 után sokkal érdemesebb 10 ezer körül különböző stílusokat kipróbálni, mint kidobni a pénzt akár egy BL-re, akár egy Ardbeg Uigeadail-re.

2014. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:
70%
Ja bocs, összetévesztettem valamivel az Ardbeg 10-et, az után már nem feltétlenül hülyeség az Ardbeg Uigeadail.
2014. márc. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen a Ardbeg Uigeadail-in erősen gondolkodom, mert nagyon jókat olvastam róla. A Blue Label csak érdekel és biztos a marketing miatt van, mert tudom, hogy nem ér valami sokat, hisz egy 1990 teszt szerint 58/100-at kapott ami nagy valami. A Ardbeg Uigeadail kapott azt hiszem egy 2009-es tesztben 97/100-at, de az emberben mégi úgy benne van az a kíváncsiság, hogy milyen lehet egy ilyen ital.
2014. márc. 30. 13:06
 6/6 A kérdező kommentje:
*bl:85/100
2014. márc. 30. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!