Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholba érdemes fektetnI?

Alkoholba érdemes fektetnI?

Figyelt kérdés

Üdv.


Minden évben szoktam Pálinkát főzni,3-4 (talán 5) üveggel szoktam minden évben a pince mélyére rejteni( 5 éve),illetve minden évben apósom borából pár üveggel mindig szoktam kapni (1991-es az első ).

Illetve a méltánismert Jim Beam-ből minden évben szoktam venni 1 üveg 4,5 literes darabot (ebből még csak 3 db van)


Az ilyen alkoholnak az idő múlásával mehet felfele az értéke ? (pl 20-30 év).


2014. jan. 26. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Nem :D


Már ma is alig isznak az emberek, aki piál annak meg tökmindegy mi csak üssön.

2014. jan. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Ez a minőségtől függ, általában nem.

Pálinkát, házilag a legritkább esetben főzik jól, ha mégis, akkor üvegben tárolva ugyanolyan az értéke egy 1 évesnek, mint egy 50 évesnek.

A bornál már az is jó lenne, ha az iható kategóriába tartozna, testes vörösborokat, többszöri átfejtés lehet évekig tárolni, és még akkor sem biztos, hogy ez javára válik.

A J.B.-ből meg van hulladék is, meg jobbfajta is.

De még ha egy jobb fajta, pl 12 éves j.b., ez a 12 év akkor is a különleges, válogatott hordókban történő érlelésnek az ideje.

Palackozás után nem változik, így 50 év múlva is 12 évesnek minősül, mert az érlelése addig tartott.

Mivel minőségre nem változik, így az értéke sem változik.

Hacsak nem valami limitált szériás kiadás, amiből alig gyártottak.

2014. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

allitolag a 41 eves tokajim, egy uveg, 40000 korul van most!

hazi dolgok nem ernek tobbet, sztem.

2014. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:
100%

Komolyabb hozzáértés nélkül nehéz pénzt csinálni az alkohol tartogatásából.


A tömény nem javul az üvegben, kivéve egyes növényi likőröket és a természetes zöld abszintot (utóbbi itthon összesen egy kapható, egyetlen boltban).


Az alkohol muzeális értéke nem emelkedik gyorsabban, mint bármi másé (mondjuk egy üveg kóláé...). Öregkorodra esetleg összeszednek egy kis pluszt, de ez egy lekötött bankbetét hozamát se érné el. 20-30 éve vásárolt átlagos whiskyket ugyanannyiért árulnak az eBay-en, mint az újakat!


A korlátozott kiadásokban van fantázia (főleg malátawhiskynél), ahhoz viszont érteni kell, hogy melyikre lesz pár év múlva nagy kereslet. Sokszor pár év után többszörös áron lehet őket eladni.


Ha a pálinkád értékét akarod növelni, akkor hordós érleléssel lehetséges, de jelentős értéknövekedést csak nagy (legalább 200 literes) hordó, és több év esetén ér el, és persze csak hozzáértéssel. (Kis hordókban nagyon gyorsan „túlérlelődik”, és bizonyos folyamatok eközben nem gyorsulnak fel. Ezért is érlelik a legtöbb italt a mai napig is sok évig, nagy hordókban.) Ehhez persze az kell, hogy eleve profi, szakirodalom szerint készült pálinkát készíts. A mai házipálinkák legalább 95%-a technológiai hibás (és a boltiak egy része is...)

2014. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A borod semmit sem fog érni, kuka. A pálinkád és a Jim Beam az inflációval emelkedhet, de nem feltétlenül. Ha a Jim Beam becsődöl idén, akkor 30 év múlva érhet valamivel többet, mint különleges márka. De mivel tömeggyártás, nem vagyok benne biztos hogy 30 év alatt ki tudna kopni a forgalomból, lehet kéne neki akár 100 év is.
2014. jan. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Pálinka és bor megéri de csak nagytételben.

Nem azt mondom hogy megélsz belőle de ha kicsit belefektetsz és jól csinálod akkor plusz jó kereset

2014. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Pálinka és bor megéri de csak nagytételben.

Nem azt mondom hogy megélsz belőle de ha kicsit belefektetsz és jól csinálod akkor plusz jó kereset.

Ha belegondolsz 1000-1200 körül van pálinkafőzésnek literjeés eladod 2-3 ezer körül

2014. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!