Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van különbség a márkás, meg a...

Van különbség a márkás, meg a kevésbé márkás sörök között?

Figyelt kérdés
Nem az ízre gondolok, inkább minőségre. Az összetevőknél ugyanazt írják, de van különbség az elkészítésnél,vagy bárminél, amitől minőségibb a drágább márkás sör?
2013. dec. 16. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem a márkásabb jobb, kevésbé vízízű és kevésbé keserű
2013. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ja, minőség: igen, lehet jobb alapanyagból
2013. dec. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van. Amik nagyon olcsók azoknak vagy max 3% az alkoholtartalmuk (ugye víz az egész), vagy épp akciósak, de volt olyan hogy tiszta fém íze volt a dobozosnak.


Meg ugye vannak a nem sima sörök, hanem pl. búza, szűretlen, félbarna, barna, stb, ezeknek mind az alkohol tartalma is magasabb, illetve márkásabbak.


Én mondjuk nem a mennyiségre hanem a minőségre megyek.

Sokan inkább megisznak 2-3-szor annyit egy olcsóbból.

2013. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Phoney ***** válasza:
100%

Az olcsóbb sörnél jellemző, hogy (az eleve rosszabb maláta, seízűbb komló használata mellett) a maláta egy részét töltelék gabonával helyettesítik (általában kukorica, jobb esetben árpa – töltelékesből is vannak jók, de nem itthon), vagy a komló egy részét kénnel (a Borsodi egyszer be is ismerte, hogy azért kénez, mert "túl drága a komló"...).


A fentiek nemcsak a magyar nevekre jellemzők, hanem a magyar gyártású (licenszes) külföldiekre, amilyen pl. a Heineken. Ha egy „márkás” sörnek ugyanazok az összetevői, mint egy olcsónak, akkor az nem is annyira „márkás”.


(Ezért is nem szeretem ezt a kifejezést, az már igenrég volt, amikor csak a jó dolgoknak volt nagy neve...)

2013. dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol %-a több

Az íze jobb

Igényesebben és igényesebb anyagokból készítik

2013. dec. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez a kénezés azért elég durva. Szerintetek melyik márkájú sörök a jók?
2013. dec. 16. 11:29
 7/9 Phoney ***** válasza:
[link] – a magyarok közül ezek. A külföldi import meg hiába jó (már amennyire), általában túl drágán hozzák.
2013. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Dreher, Heineken, Stella, Gösser (legalábbis én ezeket szoktam inni)
2013. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy mennyibe kerül úgyis alkoholista lesz tőle az ember előbb-utóbb.
2013. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!