Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Higany került a pálinkába....

Higany került a pálinkába. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szeszfokoló aljában volt hőmérő is, fokolás közben valaminek nekiüthettem és elpattant az alja a higany egy része pedig a pálinkába került. Mivel alapból kék volt a higany és a pálinka tetején úsztak a cseppek le tudtam halászni a cseppeket de nem tudom kell-e tartani a higanymérgezéstől? Szóval elég-e az, hogy lemertem a higanycseppeket a tetejéről, vagy öntsem ki az egészet (nem sok végül is 0,5l körül van) és ne kockáztassak?
2013. okt. 19. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én kiönteném
2013. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
én is ki
2013. okt. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne kockáztass, a higany rendkívül mérgező még belélegezve is, öntsd ki.
2013. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A higany nem kék.

Továbbá a higany nagy sűrűségénél fogva nem az egyébként kis sűrűségű pálinka tetején fog úszni, hanem lesüllyed az aljára.

De ettől függetlenül én kiönteném. Nem ér annyit fél liter pálinka.

2013. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Öntsd ki mindenképp ! Nagyon veszélyes !
2013. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezen utólag már én is gondolkodtam, hogy lehet nem is higany volt. Állaga a kozmaolajhoz volt a leginkább hasonló, színe meg ugye kék. Szaga meg nem volt és az asztalra került anyag nem a higanyhoz hasonlóan szétgurult hanem szét fröccsent mint a tintapaca. Lehet hogy alkoholos hőmérő volt nem pedig higanyos?
2013. okt. 19. 16:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy nem higanyos volt.

De jól tetted, ha kiöntötted.

2013. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az valószínűleg alkoholos hőmérő volt. Ilyen helyekre pont a mérgezésveszély miatt nem is szoktak higanyosat tenni.
2013. okt. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!