Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az már alkoholista aki minden...

Az már alkoholista aki minden hétvégén részeg?

Figyelt kérdés

Egyik barátomról lenne szó. Tudom, hogy sokan csinálják ezt, de az életmódja a következő: minden pénteken este elmegy bulizni is zombi módban hulla részegen megy haza. Újabban már szombaton is.

Erről az életmódjáról nem hajlandó lemondani, még mérsékelni sem.

Ez már alkoholizmus?



2013. júl. 17. 13:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hivatalosan bármely, ismétlődő jelleggel rendszeresen -mennyiségtől függetlenül- alkoholt fogyasztó személy alkoholista.


Fiatalabb korban ez még elnézhető véleményem szerint, azonban érdemes ilyen esetben figyelmeztetni az adott illetőt a későbbi problémák elkerülése végett. Ha pedig tudomása van róla, mihamarabb javasolt a rendszeres fogyasztás fokozatos vagy azonnali nullára csökkentése.

2013. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Phoney ***** válasza:
0%

„Hivatalosan bármely, ismétlődő jelleggel rendszeresen -mennyiségtől függetlenül- alkoholt fogyasztó személy alkoholista.”


???


Akkor ha én minden vasárnap megiszok két pohár bort, alkoholista vagyok? És mi a helyzet azzal, hogy az orvosok többsége ajánlja a napi (vagy heti többszöri) kis mennyiségű vörösbort? Az orvosok ajánlják az alkoholizmust? Ami nem káros (sőt), az hogy lehet szenvedélybetegség?


Ez a hozzáállás az „alkoholistázzunk le mindenkit, aki szokott inni, és akkor hátha kevesebb tényleges alkoholista lesz” típusú hozzáállás. Csak esetleg elsülhet fordítva is.

2013. júl. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy szépítitek ez bizony alkoholizmus. Majd lesz az még mikor minden nap ez lesz.Sajnos.
2013. dec. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!