Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az már alkoholista aki minden...

Az már alkoholista aki minden hétvégén részeg?

Figyelt kérdés

Egyik barátomról lenne szó. Tudom, hogy sokan csinálják ezt, de az életmódja a következő: minden pénteken este elmegy bulizni is zombi módban hulla részegen megy haza. Újabban már szombaton is.

Erről az életmódjáról nem hajlandó lemondani, még mérsékelni sem.

Ez már alkoholizmus?



2013. júl. 17. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Még nem, de ha így halad akkor lassan alkoholista lesz szerintem! Ha másnap se jön rá, hogy mennyit ivott, és hogy ezt máskor mértékkel tegye, akkor mint mondtam, jó úton halad sajnos..Gondolom már próbáltál vele erről beszélni, úgyhogy más ötletem nincs hogy mit csinálhatnál vele!
2013. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Itt azt írják, hogy már igen, fizikai függőség.

[link]

2013. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, szellemi függőség, rosszul írtam.
2013. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ez már alkoholizmus.
2013. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Phoney ***** válasza:
73%

Ha eleve nem tudod pontosan, mi az alkoholizmus, akkor mennyivel leszel okosabb egy olyan választól, hogy "az" vagy "nem az"?


A heti 1-2-szeri masszív berúgás (főleg hosszabb távon) árt az egészségnek, de valódi (fizikai) alkoholfüggőséget nem okoz, legfeljebb rossz szokásává válik minden hétvégén vedelni, illetve persze idővel esetleg a hét többi napján is elkezd inni, de ez rajta múlik. Az „alkoholista” még az orvosok közt is igen széles körben használt címke, sokszor már arra is rámondják, aki egyszerűen csak többet (vagy rendszeresebben) iszik az általuk ajánlottnál.

2013. júl. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

még az sem számít alkoholistának aki minden nap iszik

attól kezdve az valaki, ha már függő lesz és elvonási tünetek jelentkeznek nála ha nem ihat

2013. júl. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bruno11 válasza:

Szerintem ez nem az én is így voltam vele 16-20 éves koromig de kinőttem :) Persze mindig a szeme előtt lobogott, hogy ne hogy rászokjak, aztán meglett a jogsim és már nem igen iszok. Jobb vigyázni óvatosnak lenni. DE annyira nem kell félni. Láttam dokumentum filmet az alkoholistákról és ahhoz pénz is kell hogy annyit tudjál inni hogy az légy.

AJÁNLOK VISZONT EGY FONTOS DOLGOT: CSAK ÜNNEPLÉSBŐL IGYATOK, BÁNAT MIATT SOHA! Mert úgy könnyű rászokni.

2013. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jó, akkor egyezzünk ki abban, hogy ez még nem alkoholizmus. Én se tartanám alkoholistának, de ha így folytatja, nem sok hiányzik hozzá. Szóval még most kéne leállni.

Be is szólunk neki néha is a piálás miatt, hátha így sikerül hatni rá. Így legalább talán egy picit sikerül visszafogni. De igazából nem tudom, mi lenne a hatékony módszer. Ezen csak ő tud változtatni.

2013. júl. 18. 13:24
 9/13 A kérdező kommentje:

Neki már van jogsija és állása is.


"Láttam dokumentum filmet az alkoholistákról és ahhoz pénz is kell hogy annyit tudjál inni hogy az légy."

Ezzel nem értek egyet. Nézd csak meg a csöveseket.

2013. júl. 18. 13:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Problémás ivásnak számít, manapság inkább ezt haszmálják az alkoholizmus, mint megnevezés helyett. És igen, ez az egyik formája: a ritka, de kontrollvesztő alkohol fogyasztás.
2013. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!