Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik hipermarketben lehet...

Melyik hipermarketben lehet normális búzasört venni?

Figyelt kérdés
Szeretném megkóstolni a csak nem tudom melyek a búzasörök mert nincsenek külön feltüntetve a polcokon. Írnátok pár márkát amit érdemes kipróbálni, és megtalálhatóak a nagy áruházakban ? (tesco, auchan stb)

#búzasör #hipermarketben
2013. ápr. 27. 15:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fogsz ihatót találni nagyáruházakban... esetleg a metróban megpróbálhatod, spar, tesco, auchan, stb.-ben nincsenek minőségi búzasörök. Legfeljebb az erdingerig mennek, ami itt németországban mondjuk a 3 "legjobb" búzasör közül a legrosszabb. A másik kettő a paulaner és a franziskaner, de ezeket maximum márkaboltokban kapod meg, vagy az interneten.
2013. ápr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Phoney ***** válasza:
100%

Nyugodtan vegyél egy Erdingert, az majdnem mindenhol van. Mondjuk Paulaner búzasört is ittam már párszor itthon, úgyhogy lennie kell, csak arra figyelj, hogy a búzasört vedd (weißbier), ne a lagert.


Iható egyébként a sokkal olcsóbb Valentines vagy az Edelweiss is, nem nagy durranás egyik sem, de többet érnek a magyar üzemi söröknél.


Az egyetlen kimondottan ótvar búzasör, amivel találkoztam, az a Borsodi Búza volt, olyan, mint a lisztes szódavíz.

2013. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Tesco-ból az Oberdorfer és az Edelweisz iható!
2013. ápr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Bár a legtöbbet már leírták előttem, de összeszedem, amit tudok:

Erdinger - a világos szerintem kb. mindenhol kapható, barna is van belőle, az is beszerezhető a boltokban, csak kutakodni kell

Edelweiss - Tescóban, Intersparban, Sparokban tuti van szerintem mindenhol

Paulaner - az 1. hozzászóló állításával ellentétben nem nehéz beszerezni, Tescóban van, persze lehet, hogy nem mindegyikben

LöwenWeisse - Intersparokban van

Valentins - sok boltban van, sokszor leárazzák 200 Ft környékére, asszem csak dobozos kapható belőle, van barna is.


Az előbb felsorolak a legelérhetőbbek tudomásom szerint.

Ja igen, ott van az Oberdorfer még a Tescóban, csatos üveges. Szerintem érdemes megkóstolni a HB búzát is (Münchner Weisse). Én a CBA-ban vettem, de szerintem a legtöbben nincs, viszont tuti van olyan nagyáruház, amelyik tart belőle.

2013. ápr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Phoney ***** válasza:
Az Oberdorfer kimondottan gyenge annyi pénzért. Iható, de a csatos üveg az ár fele...
2013. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

A HB búzasör iható végülis, de azt sem innám, ha nem muszáj.


A LöwenWeisse-t ne nevezzük már sörnek légyszi...

Valentines - olyan sört meg sem érdemes venni, amit csak dobozban árulnak. Sokat elárul a minőségéről!

Oberdorfer - a hatos véleményével értek együtt.

Az Edelweiss szerintem szimplán sz*r. Akkor már inkább Erdinger, bár mint említettem, azt sem kedvelem. Itt kint nem innám meg, otthon jobb híján lecsúszik.

2013. ápr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Elnézést, úgy értem az ötös válaszával értek egyet az oberdorfert illetően.
2013. ápr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mindenkinek, kipróbálok majd 1-2 márkát azok közül amit leírtatok.
2013. ápr. 27. 20:19
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

"A LöwenWeisse-t ne nevezzük már sörnek légyszi... stb stb..."


Ezen az oldalon azért mindig tudok mulatságos dolgokat olvasni...


Aki egy kis rálátással is rendelkezik a sörök világára, az egyszerűen nem ír ilyet. A kérdezőt, mint laikust, botorság ilyen információkkal félrevezetni, mert nagyságrendekkel jobb söröket úgyse fog találni. (Hacsak nem kezdi el megszállottan kutatni a külföldi kis főzdéket.)


A LöwenWeisse egy nemzetközileg is elismert középkategóriás sör, az Edelweiss szintén. Szoktam nemzetközi fórumokat is olvasni, egy helyen nem hordták le ezt a két sört ennyire és nem is alaptalanul. Lehet akár milyen felső kategóriás, akár méregdrága sörökhöz hasonlítani, ha figyelembe vesszük az árfekvését, mind a kettő telljesen megfelelő minőséget képvisel.

A Valentins az árához mérted szintén egy telljesen korrekt sör, a csomagolás meg nem számít semmit. Ott van pl. a Coronita, attól rosszabb sör kevés van, mégis csak üvegbe árulják, ráadásul meglehetősen drágán is.


Mondjuk az Oberdorferre is ilyet írni hogy iható..... Ennyi erővel a komplett magyar söripar veszélyes hulladékot állít elő, mert ha egy Oberdorfer vagy Erdinger iható, akkor pl. egy Soproni mi?


Na de itt egy kisebb felsorolás az abszolút top német búzasörökből, hátha a kérdező ízlését se nyerik el az előbb felsorolt sörök. De ilyeneket nem találsz a hipermarketekbe, az is biztos.


Weihenstephaner Hefe Weissbier

Weihenstephaner Hefeweissbier Dunkel

Andechser Weissbier Hefetrüb

Andechser Dunkles Weissbier

Hacker-Pschorr Hefe Weisse

Hacker-Pschorr Weiss Bock

Ayinger Bräu-Weisse

Ayinger Ur-Weisse

Ayinger Weizen-Bock

Franziskaner Hefe-Weissbier

Franziskaner Hefe-Weissbier Dunkel


De még egyszer leírom, az előttem felsorolt sörök is telljesen vállalható minőséget képviselnek, a magyar sörökhöz képest meg egy másik dimenzió, szóval aggodalomra semmi ok.

2013. ápr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
zahringer se rossz annyira, és 200 Forintért vettem múltkor tescoban.
2013. ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!