Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha elakarok aludni, ahhoz meg...

Ha elakarok aludni, ahhoz meg kell innom valami alkoholos italt, hogy könnyebben elaludjak, mert "alvászavaros vagyok"!?

Figyelt kérdés
Ez kialakíthat alkoholizmust?
2009. szept. 26. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha függővé válsz tőle, akkor bizonyos értelemben igen. Igazából nem a mennyiség határozza meg (bár hatását tekintve nyilván az számít legtöbbet), hanem az, hogy ha nem jutsz hozzá ahhoz az apró adaghoz, akkor vacakul érzed magad, nem tudsz aludni, kialvatlan leszel, aztán fáradt és ideges stb. Nekem anno viszont orvos mondta, hogy ha egy deci vörösbor után úgy érzem, könnyebben alszom el, sokkal jobban járok, mintha altatót szednék. Amúgy nekem is ez a véleményem, függőség ide, vagy oda, egy kis mennyiség nem okoz galibát. Érdemes lenne viszont inkább felderíteni az alvászavar okát és azt megszüntetni, s ezzel a fenti dilemmád is köddé válhatna. Tudom, könnyű ezt mondani, mert ki a csuda tudja azt megmondani, hogy esténként, lefekvés után vajon miért is kattog tovább az ember agya, amikor már totál fáradt és aludni vágyik. Sőt, minél fáradtabb, annál nehezebb leállítani a gondolatok pörgését. Különösen, ha ezek közé kerül a "ma sem fogok tudni elaludni" gondolat.
2009. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Igen!

Sokkal inkább ajánlom, hogy elalvás előtt egy bögre langyos mézes(cukros) tejet igyál! Ez biztosan elaltat, és maximum tejfüggő leszel tőle. Ha ideges vagy, azért nem alszol, akkor citromfű-komló teát igyál.

Már alkoholista vagy, mert attól függ a napi alvásod. De még megállhatsz.

2009. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvos segít az alvászavar okának felderítésében. Rutinprobléma.Van alvásambulancia is, de a háziorvosnál kezdj!
2009. szept. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
ha csak így tudsz elaludni akkor egyértelműen igen.
2009. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Különben miért is lenne gond napi két deci vörösbor (nem gagyi)?! Tudtommal a vörösbornak vérképző hatása van, ami jó. Multkor hallottam az egyik rádióban egy orvostól (nem kereskedelmi) hogy két deci bort VAGY egy pohár sört VAGY két cl erőset még a máj is le tud bontani probléma nélkül, szóval nem árt meg. Szerintem egy pohár házibor igenis egészséges és nem baj ha segít elaludni.
2009. szept. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fuss egy-két kört a ház körül. Szerintem ha minden este alkoholal szedálod magad a szervezeted megszokja és egyre nagyobb adag fog kelleni.
2009. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kialakíthat.

Tévhit, hogy az alkohol javítja az alvást. Egyes személyeknél kifejezett élénkítő hatása van, és az esti órákban történő fogyasztás álmatlansághoz vezet. Az egyének többségénél az alkohol ugyan elősegíti az elalvást, de torzítja az alvásszerkezetet, és az éjszaka második felében gyakori ébredésekkel megszakított, felszínes, töredezett alvást eredményez.

Viszont tudom ajánlani a orbáncfű teát, vagy van belőle tabletta is ( Remotiv ), de 3-4e FT. Apukámnak, páromnak és nekem is használtak. A citromfű is jó, de a meleg tej is mézzel.

2009. szept. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlenül de én ha iszok egy keveset elámosodok de sztem ne szokj rá
2009. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!