Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Ballantine's vagy a Black...

A Ballantine's vagy a Black Velvet whisky a finomabb?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 19:01
1 2
 11/17 anonim válasza:
A "gusztusos barnás színétől" ne várd, hogy olyan lesz mint az almalé. A likőrök után kicsit erősebb lesz kortyolgatni. (Mert ugye a whiskyt nem leverjük.) Szerintem gyűjtened kellene inkább egy skót single maltra vagy Jameson-ra. Érdemesebb egyből jó minőségűt kóstolni. (Mondjuk Glenlivet vagy Aberlour). Ezek kevésbé füstösek. A Jameson 12 éves elég "édeskés" ennél édesebbet nem találsz szerintem. Kóstold meg egy szórakozóhelyen és eldöntheted, hogy neked való-e a whiskyzés. Ez a legolcsóbb megoldás.
2013. ápr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Olvastam nemrég, hogy Bp.-en létezik kifejezetten whiskyre szakosodott bár. Sőt, még is olyan van, hogy skót étterem, ahol több mint 50 féle whiskyből lehet választani, meg még kaja is van. Hát egy ilyen helyre szívesen elmennék, csak kár, hogy vidéki vagyok.
2013. ápr. 6. 21:23
 13/17 mustafa33 ***** válasza:
A szociban a balantines volt a megszerezhető csúcs. Az üres üvegjét a vitrin tetején őrizgették még 20 évig.
2013. ápr. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Phoney ***** válasza:
A szociban a legundorítóbb skót whiskyt is vallásos áhitat övezte... direkt voltak olyan kiadások is (pl. a Club 99-nek), hogy a szép üvedugós dekanterbe a legolcsóbb whiskyjüket töltötték, mert a kommerszhez szokott szociországoknak az is jó volt.
2013. ápr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Időközben vettem egy üveg 0,5-ös Johnnie Walker Red Labelt.

Megkóstoltam, és egész jó, bár az tény, hogy baromi erős pia. Korábban ittam már 33%-os Hubertust, de az ehhez a whiskyhez képest üdítőital. Lehet, h. majd inkább csak kólával iszogatom meg.

2013. ápr. 10. 08:54
 16/17 mustafa33 ***** válasza:

Ja...,

volt olyan hogy lengyel "Szpiritus 96%" -ot vittünk magunkal mert így kevesebbet kellet cipelni hátizsákban gyalog hegyre fell, és ott a hyelszínen higgítottuk forrásvízel, feljebb hólével. Akkor, ott az volt a csúcs (nem csak a hegy) ☺.

2013. ápr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Phoney ***** válasza:
A Johhnie Red nem kimondottan rossz whisky. Aki szereti az ízes skót whiskyt annak megéri az árát. Egyszerűen „túl” sok íze van a korához képest, és ez kissé rossz (de nem borzalmas) ihatósággal jár együtt.
2013. ápr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!