Borokat jól ismerők! Hogyan jellemeznétek egy-két szóval a magyar borokat?
Figyelt kérdés
ha lehet egyáltalán ilyet...#jellemzés #magyar-borok
2012. szept. 18. 21:33
1/9 anonim válasza:
Nem lehet egy-két szóval jellemezni a magyar borokat. De kétségtelen, hogy ma már a legjobbak között vannak megint! A legjobban jellemezni Hamvas Béla tudja őket, a Bor filozófiája című kicsi és ragyogó könyvben.
2/9 A kérdező kommentje:
féltem, hogy ez lesz a válasz :)
2012. szept. 18. 21:59
3/9 A kérdező kommentje:
ha például külföldieknek szeretném egy kicsit ajnározni (a realitások talaján maradva, és a finom és jó szavaknál egy kicsit mégis választékosabban) akkor mit mondhatok?
2012. szept. 18. 22:01
4/9 anonim válasza:
Talán azt, hogy mitől ilyenek. A rossz házigazda a külföldieknek mindig Egri Bikavért és Tokaji Aszút ad. Ezért ez a turisták bora. Sokat beszélni róluk nem lehet, talán a Tokajiról még inkább. Az Bikavér meg egy sajátos keverék, sok csersavval. De a jó magyar bor nem itt kezdődik. Különleges rozék felvezetése után rá lehet térni a valódi borokra is: vegyél nekik Budai Zöldet Szeremley Hubától Badacsonyból, nem drága, ne félj, de csodálatos bor! Vegyél nekik Rózsakőt, ugyanonnan. Mesélj a vulkánról,a napsütötte domboldalakról, a Balatonról közben… ajánlanám még nagyon őszintén a Boksay borokat, a rozét is, de különösen a szürkebarátot! Remek! Szent György hegyén terem. A Badacsony párja… azután jöhet a Somlói Juhfark, mint igazi fegyver! Közben sajtot, diót kell eszegetni…
5/9 anonim válasza:
De ez nem azt jelenti, hogy az ország más tájain nincsenek csodálatos borok! Szerszárdi, villányi borokat is hozz eléjük, vörös nehézütegeket...
6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a kimerítő választ :)
2012. szept. 18. 22:21
7/9 anonim válasza:
Ha egy borrol beszélni kell, akkor először öntsd pohárba, vizsgálgasd a színét! Nagyon sokféle lehet az! Sárga, lilás, zöldes, fehéres, de mind más és más... gyönyörűbbnél gyönyörűbb napfényben is és tűznél. vagy lámpafényben is. Ha átnéztünk rajta, akkor megillatozzuk! Megmozgatjuk a poharat körbe-közbe, hogy mozogjon a bor, kiszabaduljon az íze... aztán szimat! És csak ezután jön a kóstolás... apró korty, nyelni, ízlelni, nyelven forgatni...
8/9 anonim válasza:
...és jönnek a szavak, hogy mi jellemez egy bort: a gyülölcsös illat, a szép savak, (szép savakat írtam, nem jó savakat) a súlyos, az aromás, az üde, öblítő, friss (például rose), a vasas nehéz, a virágos, az üres, a sima, a karcos, stb. Ezekre rá kell bukkanni.
9/9 anonim válasza:
Ajnározás helyett kóstoltass! A jó bornak nem kell cégér!
Esetleg meséld el, hogy a hiedelem szerint fiúgyermek születése érdekében a nászéjszakán somlói bort kell inni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!