Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Magyar sörök ízében ti éreztek...

Magyar sörök ízében ti éreztek különbséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sokat vitatkozunk a baráti társaságban (főleg akkor ha egyvalaki végezte a bevásárlást az összejövetelre...:) hogy melyik magyar sör milyen roszz, vagy jó, melyik "keserű", melyik "poshadt ízű", "túlerjedt", "túl édes" "nem habzik" stb.


Ezzel ellentétben azt olvastam nemrég hogy alig észrevehető eltérések vannak csak a legtöbb magyar kommersz sör ízében (magyar prémium sör ugye nem is igen van...)


Végeznék egy kis közvéleménykutatást, írjátok le hogy mi a véleményetek az általatok eddig kóstolt magyar sörökről!


2012. aug. 24. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Alsó árkategóriáról fölösleges beszélni mindenki tudja hogy milyen (szar). Középkategória: Hát akkor kezdjük a 2 legrosszabbal: Szalon teljesen ihatatlan, Borsodi (szubjektíven) simán szar. Egy fokkal jobb a csak pénteken fogyasztható sör Aranyászok. Következik a magyar viszonylatban jó Dreher és soproni. Egyedüli amit finomnak mondanék Soproni1895. Drágábbak közül Stella Artois ami finom.
2012. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
A Stella Artois az Belga sör, nem Magyar. Egyébként ízben én kb. semmi különbséget nem érzek a Szalon, az Aranyászok, a Borsodi, a Soproni, és a Dreher közt, a Dreher a legjobb, mert annak 5.2% az alkoholtartalma, míg a többinek 4.5-4.6%.
2012. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eredetileg belga de a borsodi gyártja licensz alapján...
2012. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Itt elsősorban a magyar sörökre szeretnék koncentrálni, a külföldi sörök legyenek import vagy licenc alapján gyártottak nem érdekesek ebből a szempontból.


Nálam a személyes mélypont az Arany Ászok ez az a sör ami még strandon nagy melegben sem csúszott le. A többit viszont szinte egyformának találtam (Soproni 1895, Pécsi sör, Dreher bak- ezek inkább már prémium kategóriásak, még jó hogy jobbak mint a kommersz...)

2012. aug. 26. 20:23
 5/5 Tojasleves ***** válasza:

Magyar sörökből ha berúgni akarsz messze a soproni a legjobb.

Ebédhez Dreher

Szalonnasütéshez-strandoláshoz arany ászok.

A többit csak szükség esetén.

Kicsit több, mint fél éve élek kinn Írországban, el sem hittem eddig milyen szarok az otthoni sörök.

Ma már guinessel főzök is :) Imádom :)

2012. szept. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!