Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen minőségi söröket...

Attila1025 kérdése:

Milyen minőségi söröket tudtok ajánlani egy kezdő sörszakértőnek? :D

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban ír, cseh és német söröket. Ebben a sorrendben. Én pl. minden nap Pilsner Urquell-t iszom, de nem vetem meg a Staroprament vagy a Krusovicét sem. Ír sörök közül a Kilkenny-t vagy a Murphy-t javasolnám.
2012. ápr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:

Én nem tartom magam kezdő sörszakértőnek sem, de a Kilkenny, Staropramen és ilyesmi annyira alap, hogy ezek nélkül azt mondanám, hogy halvány fogalmam sincs a sörökről:)


Ha kezdő sörszakértő akarsz lenni, akkor átmész az áruházas kínálaton (a fentieken kívül pl. Leffe, Bombardier, Erdinger, Guiness, stb), aztán továbbmész minden másra, amit csak sörszaküzlet/különleges söröző árul.

2012. ápr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

hát. először is venenum.hu innen MINDENT.

(pl piraat, duvel, kasteel (nem cska a meggyes) barbar, corsendonk mindengyik, st.bernandus, meg mittomén, rengeteg jó van.

a sörszakértők pedign em csak minőségi söröket isznak hanem mindengyiknek az elkészítési módjait is ismeri stb. a belga sörökön kívül pedig nagyon sok van. amik "minőségiek" és nem licenszelt itthoni pancsok ( lásd stella, löwenbrau --> borsodi, heineken, gösser, zlaty bazat -->soproni, kozel, hofbrau -->dréher). végignéztem most az üveg/dobozgyűjteményem, és a véleményem a köetkező : wieselburger, krusovice, wernesgrüner, pauaner, budweiser, bitburger, radeberger, tuborg gold, lasko, fosters, gunness, leffe, pilsner urquel, kingfisher,kronenbourg 1664, zywiec. de ezen kívül ha "szakértőnek" akarsz lenni, akkor ugynaúgy évig kell kostólni a soproni-borsodi-ászok-dréher-kőbányai-staropramen-holsten-tuborg green vonalat, mint ahogy a kannásat is (blee...) lásd giebelhof (spar), löwenburg, adambrau, meg a többi, ezek könnyen felismerhetőek. ugye a minőségi söröknek a módját is meg kell adni, hozzávaló pohárba-korsóba-kehelybe kitöltve, nem dobozból, üvegből( inkább csak üvegből ugye, mer a doboz az..)

2012. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sasmaskara válasza:
A Kilkenny egy nagyon rossz ízű moslék, még a legendás Kanizsai szennyvíz ízű "sör"-töl is rosszabb szerintem. Vörös sört kerestem, de csak erre találtam, gondoltam megkóstolom, de legközelebb ha meghívnának egy ilyenre még úgy sem fogadnám el ingyen sem.Inkább kifizetném, ha kiöntenék előttem a wc-be.
2014. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!