Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen módszerek vanna a...

Milyen módszerek vanna a részegség ellen?

Figyelt kérdés

17 vagyok és vékony termetű ff. szeretem az alkoholt csak az a baj, hogy eléggé hamar kiüt. mit tehetek(ehetek/ihatok) ezellen.

köszönöm a válaszokat


2009. márc. 2. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Elsősorban kevesebbet kell inni. Figyelned kéne a szervezeted jelzésére és nem inni többet az elégnél. Nem kell ahhoz rengeteget inni hogy jól érzed magad. Nem tudom hogy fiú vagy-e vagy lány de végülis tök mindegy, nem attól leszel menő hogy minél többet iszol. Amúgy meg a kérdésedre válaszolva a zsírosabb, nehezebb ételekre lehet többet inni, pl körömpörkölt, töltöttkáposzta, zsíros húsok. Vagy ami felszívja az alkoholt, pogácsafélék.
2009. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszi a választ fiu vagyok és épp az a gond, hogy nem is iszok sokat máris kész vagyok...:s
2009. márc. 2. 21:28
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

van több olyan ismerősöm is, aki fiú, és alkoholérzékeny. az egyik töményt nem ihat, a másik pedig egy sörtől is teljesen kész lesz.

ha nálad is ez áll fent, akkor bizony nagyon kell vigyázni, mert könnyen megmérgezheted magad, és csúnya vége lehet, detox, kórház.

ha nem ez áll fent - ezt talán orvos meg tudja mondani - akkor én pl. szoktam sima csapvizet kérni citromkarikával, amit szétnyomkodom benne, nagyon sokat segít. jó még a paradicsomlé is. minden első vagy második sör után lenyomok egy ilyen alkoholmentes italt.

2009. márc. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Lengyeleknél találkoztam a következővel...Kerti parti, kolbászsütés, 70%-os pálinka...Jaa és Tatra 7.1%-os sör dögivel. Mindenki jól érzi magát, erre egy hölgyike végigsétál egy tálca gőzölgő vörös itallal és kínálgatja. Forralt bor nyáron?? (nyári buli volt) Nem értettük. Megkóstoltuk...

Forró fűszeres céklalé...

Gondolom két rosszullét között azzal tették helyre a gyomrukat...:-)

Mi nem bírtuk meginni. Nekik biztos használt, de valahogy sör után nem tűnt jó ötletnek.

Haaajráá! Céklalé forever...

2009. márc. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
51%

Próbáld ki a coca colát vagy a fantát,esetleg a rostos őszilevet :D

Na attól nem leszel részeg :D


°°S°°

2009. márc. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Nekem egy időbe bejött ha reggel jó hideg tejet ittam :) Aztán próbáltam már h tejfölt eszek kenyérrel- amugy tök finom :) de mostanában hideg szőlőlét iszok :) lehetőleg Coop-osat,a sió nem volt jó :(
2009. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
88%
Naggyon odabasz a kenyér marhapörkölttel én mindig azt eszem ha kiakarok józanodni. jah és lány vagyok :D Próbáld ki befog jönni 100%ék!! :)
2009. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Az alkohol grammokban elfogyasztott mennyisége és a fogyasztó testtömege szabja meg, hogy mennyi lesz a vérben az alkohol koncentrációja. Ez a Widmark szerinti számítás és osztályozás alapja.

Tehát keveset igyál, föleg a tömény az ami a magas %-os töménysége miatt nagy mennyiségű grammot tartalmaz.

Fontos a részegség kialakulásánál a felszívódás és lebomlás viszonya.

Ha gyors a felszívódás, és lassú a lebomlás akkor súlyos a mérgezés.

Sok-sok asványvíz ivása az alkohol után, és a szaunázás segíti az alkohol gyors kiürülését, mert a másik szabály az koncentráció szorozva a behatási idővel egyenlő állandó!

Tehát mihamarabb kijön, és minnél hígabb, annál enyhébba berúgás.

A zsíros ételek pedig bevonják a gyomor a belek falát, ezáltal a felszívódási felületet csökkentik.

2009. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Szóval,minnél hamarabb kihányom,annál hamarabb kijózanodók? :D
2009. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Ójee, ami befolyik az rögtön kifolyik...

Feró papa megmondta...;-)

2009. márc. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!