Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol lehet komlómentes sört inni?

Hol lehet komlómentes sört inni?

Figyelt kérdés
Ízlések és pofonok de nekem a komlószegény sörök jönnek be, pl. Kőbányai amiben alig van komló. Egyszer Prágában ittam komlómentes sört az volt életem legjobb söre. Ittam drága kézműves söröket, de ott azt vettem észre hogy azt hiszik, hogy minél komlósabb annál kézművesebb. Régen nem is raktak komlót a sörbe!
júl. 24. 22:36
 1/10 Phoney ***** válasza:
100%
Pedig a kézművesek közt találsz néha full komlómentes tételeket. Bemsész egy ilyen sörözőbe/boltba, előadod az óhajodat, és jó eséllyel tudnak ajánlani valamit.
júl. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Sehol.
júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Ott a Heineken.Abban nincs komló.Csak kivonat.
júl. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
A komlómentes sör nekem olyan, mint a marhapörkölt hús nélkül.
júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Víz, árpamaláta, komló - ez a 3 alapanyag a sör fő összetevői, ezeken kívül pluszban lehet benne bármi, de nem helyettesítheti őket, mert szerintem úgy már nem igazi sör, legalábbis én nem tartom annak, inkább csak sör utánzat, aztán döntse el mindenki maga.

Amúgy 2 ilyenről tudok, amikben igazi komló helyett csak kivonat van: Heineken és Arany Fácán.

júl. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy de igen, régen is raktak komlót a sörbe, csak kevesebbet, és spórolásként inkább kukoricadarával nyomatták tele, legalábbis itt Magyarországon!
júl. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

6


A kérdező bizonyára "régen" alatt az ókori,kora középkori időket érti.Azokban az időkben tényleg nem tettek komlót bele...De azért már bő 500 éve tartozéka a komló is a sörnek..

júl. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:

Bő 500 éve már eléggé elterjedt a komlós sör, de nem volt általános. Még az 1600-as években is készültek gruit-os sörök. És legalább az 1990-es évek óta megint készülnek.


(Egyébként meg attól, hogy egy sör gyártásakor nem közvetlenül komlót, hanem előregyártott kivonatot használnak, még értelemszerűen nem lesz "komlómentes" :D )

júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8


Oké..De a Heineken annyira semleges ízű,hogy szinte nem is érezhető benne a kivonat íze sem.

júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Phoney ***** válasza:
Oké... de aki utálja a komlót, az hidd el, kiérzi belőle. Én soha egy olyan olcsó lagert nem kóstoltam még, ami komlómentesnek tűnt volna. Ha az ízét nem is, a szárazságát lehet érezni. Főleg az ilyen csontszárazra erjesztett seízű söröknél, amikbe pont azért tesznek nagyon kevés komlót (vagy kivonatot), mert többet nem is bírna el.
júl. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!