Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A 2 literes olcso bolti borba...

A 2 literes olcso bolti borba mennyi cukor van ?

Figyelt kérdés
Miből van ?
2023. nov. 10. 05:34
1 2 3
 11/22 Phoney ***** válasza:
84%

Nem az, hogy nincs, csak nem legális kereskedelemben. Ott nincs értelme, mert mindig bőven akad az EU-ban fillérekért felvásárolható igazi bor, ami éppen kukába (szeszfinomítóba) megy.

"Tablettás bor" sufniban, feketén létezik, becsületes nevén cukorcefre, amit általában zugfőzésre készítenek, de aki bármit megiszik, annak "bort" is pancsolnak belőle. A nevét valszeg a tápanyagként használt műtrágyatablettáról, esetleg tabletta formátumú savról kapta. Egyik esetben sem elég egy pezsgőtabletta méret 39 literhez, szóval az maximum ruhafesték lehetett ;) Maga az alkohol mindig cukorból erjed, ezt nem lehet megkerülni.

2023. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
annyi van ezeknél a boroknál hogy olyan 10 éve még a legtöbb olasz alapanyag volt, most meg tiszta hazaiból is meg tudják csinálni, ezért kaptak tájmegjelöléssel nevet és lehet őket hívni igazi bornak
2023. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem célszerű olyat gyakran inni
2023. dec. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%

“ Mustból dehidratálással akár szerintem elő lehetne állítani sűrítményt, ”


Állítólag a tokaji képes kocsonyássá sűrűsödni.

2023. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Egyébként semmi baj nincs az olcsó borokkal, én pont nem vagyok hajlandó ezreket kiadni egy borért.
jan. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 NTBS ***** válasza:
Sok cukor van benne!
jan. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Hát szerintem ha félédes, pár kanállal
jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Száraz fehérbor
jan. 10. 16:15
 19/22 Phoney ***** válasza:
58%
A száraz bor cukortartalma maximum 4-9 g literenként, savtartalomtól függően.
jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Szerintem típusfüggő.
febr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!