Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Irsai Olivér szőlő milyen...

Irsai Olivér szőlő milyen must fokkal szokott rendelkezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vettunk 500 kiló Irsai Olivér szőlőt. Előkészítettük, leszemeztük majd megmértük a mustfokot, de csak 11 fokos.


Ez normális vagy kevés? ( Szerintem kicsit kevés, de majdnem laikus vagyok szóval ezért a kérdésem.)


Ha kevés ti mit tennétek? Tegyek bele cukrot vagy maradjon így?

(szívem szerint nem cukroznám.)



2022. aug. 21. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
11 fok az mindenképpen kevés, minimum 15-16 fokosnak kellene lennie. De inkább 19-21-foknak.
2022. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2022. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor ezt megszívtuk. Esetleg valami jó tanács, amivel meg tudnánk javítani?
2022. aug. 21. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Must sűrítménnyel, de az adagolással már én sem vagyok képben. D, egy borászati boltban biztosan tudnak segíteni.
2022. aug. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Biztos hogy jó az a fokoló? A másik hogy ha túl hideg a must akkor mást mutat a fokoló. 20 celziusz fokos legyen a must méréskor. Az szinte lehetetlen hogy 11 fokos legyen. Sőt egészen biztosan több. Hónapokig semmi eső csak kánikula. Előbb és jobban érik minden mint szokott
2022. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!