Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az irsai olivér borok miért...

Az irsai olivér borok miért ilyen olcsók?

Figyelt kérdés
Én nagyon nem vagyok boros,szinte egyiket sem szeretem ezen kívűl,pedig egészen drágákat is kóstolgattam,de ez valami mennyei,viszont szinte az összes márka ebből a fajtából megáll max 2000 forintnál,ez miért van?

2020. júl. 20. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Ugyanolyan bor mint a többi, csak valamiért a sznobok ízlésének nem felel meg, így nincs az egekbe emelve az ára. Örülj neki.

Egyébként én pont így vagyok vele, ez az egy bor amit igazán szeretek. A szakértők által istenített száraz vörösborokkal ki lehetne kergetni a világból. De egy könnyű, gyümölcsös, illatos Irsai... :)

2020. júl. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:
97%

Az első válaszával ellentétben szimplán az előállítási költségek alacsonyak. Mind szőlészetileg, mind borászatilag egyszerű előállítani, bánni vele. Nem kell terméskorlátozásokkal élni, nem kell figyelni az almasav bomlására, nem kell vacakolni fenolos érettséggel, cukros érettséggel, egy kóracél tartályban hamar kierjed egy szimpatikus aromásító fajélesztő segítségével, nem kell részben vagy egészben oxidatív erjesztéssel élni, nem kell érlelni, semmi.


Ezek amúgy nem pejoratív dolgok, egy jó irsai tökéletesen tudja, amit kell neki: egy jó ivású, kellemes, frissítő borfajta.

2020. júl. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
És miért olcsó 7 deci bor 2000 forintért?
2020. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem értek hozzá, de nekem is az Irsai meg a cserszegi a kedvenceim. Illetve még a sárgamuskotály. Mondjuk igazából csak ezeket ismerem fel, ezeknek van egy kicsit jellegzetesebb ízük. A többi fehérbor számomra nagyon egyforma...
2020. júl. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

sok bort kipróbáltam már az utóbbi 2-3 évben ,amit a "közértekben" lehet kapni,és sokszor még szőlőfajtán belül is nagy különbségek vannak ízben.

Itt van az irsai,amit én is kedvelek,és van kifejezetten száraz,ahol a gyümölcsöt szinte csak az illatában érzed és vannak,amik ízben is szinte édesek, egyáltalán nem érzed a szárazságát.

ezzel csak azt akarom mondani,hogy nem biztos,hogy csak az irsai fog bejönni és akár a száraz vörösekben is találsz írtó gyümölcsöset,vagy ha biztosra akarsz menni,akkor félédes, édes vörösekkel is próbálkozhatsz. szóval nincsenek egyértelmű szabályok erre,mert a szárazság fok és a fajta sem garancia ,h ugyanazt kapod.

sokat kell kostólgatni mindnefélét és kialakul a képed lassan az egészről.

sztem egyébként úgy 1500 ftig érdemes elmenni ,mert én is azt tapasztaltam,hogy az annáál drágább semmivel nem voltak finomabbak, vagy különlegesebbek. és az ízlés nagyon sokat számít, bármit mondjanak a borszakértők,h melyik a jó és melyik nem.

ha szereted az irsait én a szürkebarátot/pinot grigio/pinot gris -t ajánlom ,de a királyleányka is ízleni fog sztem. előbbivel nem nagyon lehet melléfogni.

mivel én is fehér párti vagyok ezeket kedvelem.

2020. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!