Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Házi vagy bolti pálinka ?

Házi vagy bolti pálinka ?

Figyelt kérdés

Ma fedeztem fel a tescoban hogy árulnak pálinkát (törköly) 38%-os

arra lennèk kiváncsi minőségben ès ízben van e hasonlóság mondjuk nállam ha már hatásra megvan az már egèsz jó 😂 ma ivós este egy kelléke lesz csak 🤣



2022. ápr. 22. 13:03
1 2
 11/17 Phoney ***** válasza:

ma 16:22

1. Amire a boltban PÁLINKA van írva, az nem tisztaszeszből van, hanem tisztán a megnevezett alapanyagból, már úgy 2002 óta.


2. a tisztaszeszből-aromából készült pálinkautánzatok (barack ízű szeszesital, stb.) között valószínűleg még soha nem jelent meg törkölyízű változat :)


3. Az ital ízét nem ilyen filozófiai ítéletek döntik el, hogy ha a borkészítés maradékából készül, akkor az a "legalja". Nem hiányzik belőle a pálinka "lelke". A gyümölcslé hiányzik belőle, ami nem magától értetődően hátrány, mert a hús és a héj íze így koncentráltabb lesz. A mai prémium[nak nevezett] pálinkák közt szerintem átlagban éppen a törkölyök a legjobbak, miközben sorakoznak a semmilyenízű szilvák-meggyek, felejtős almák, birsek, kínosan szar barackok. Persze, mindenből csinálnak jót is, csak nem igazán jellemző.

2022. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 mindentudó99 ***** válasza:
#5 Akkor mi a fenét keresel itt?
2022. ápr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#3 ès #8

Nektek lehet furcsa de pl mifelènk mèg nem láttam mèg a bora borába (italkereskedès)se pálinkát tescoba meg nem sürün járok ha ott is vagyok nem az az első hogy megnèzzem milyen piákkal vannak tele a polcok 😀

2022. ápr. 22. 20:32
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát nézz körül jobban. Italkereskedésben esélytelen, hogy ne legyen pálinka.
2022. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egyik sem 🤮
2022. ápr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
attól függ, ittam olyan pálinkát amit úgy kortyolgattam el mert annyira finom volt. És ittam olyan törkölyt amit reflexszerűen kiköptem
2022. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#5 ne is!
2022. jún. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!