Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért lehet, hogy jobban...

Miért lehet, hogy jobban látok részegen?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy ittas állapotban sokkal élesebb a látásom. Szemüveges vagyok, -3-as a szemem, de ha be vagyok ba*va szinte tisztán látok szemüveg nélkül, azzal meg pláne.

Más is tapasztalta ezt?



2022. jan. 8. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
én meg jobban hallok, nem tudom
2022. jan. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
100%
Ha tényleg jobban látsz (azaz nemcsak úgy érzed, hanem el tudsz olvasni X távolságról olyat, amit józanon nem), az gyakorlatilag csak akkor lehet, ha pszichés okokból látsz rosszul, és az alkohol szorongásoldó hatása ideiglenesen megszünteti a problémát. Pl. az is lehetne, hogy szorongás miatt feszülnek a szemizmaid.
2022. jan. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy mert másabb a vérkeringés az alkohol hatására.

Akkor viszont lehet érdemes lenne megnézetni ezt. Úgy általánosságban is, de szemészeten is a szem vérellátását.

2022. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is jobban hallok, mintha minden hang felerősödne olyankor
2022. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szem optikai érzékszerv, erős ellentmondás van abban, hogy az alkohol hatására valaki jobban lát szemüveg nélkül, mint józanon szemüvegben, de legjobban akkor lát, ha részegen felteszi a szemüveget. A szemüveg lencséje a fénytörés itányán módosít, ha réstegen valóban jobban látnál szemüveg nélkül, mint józanon szemüvegben, akkor rosszabbul kellene látnod, ha részegen felteszed a szemüveget.

Esetleg az lehet a magyarázat, hogy olyan szinen felerősödnek olyankor a szemet mozgató izmok, hogy több dioptiát is korrigálni tud olyankor, de ugye akkor is szemüvegben látsz jobban.

Szerintem egyszerű érzéki csalódás.

2022. jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!