Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka annak, hogy részegen...

Mi az oka annak, hogy részegen jobban megy a matek?

Figyelt kérdés

Ha józan vagyok a legnevetségesebb dolgokra is számológépet használok, de nemrég voltunk egy klubban 2 haverommal és valami pénzes dolgot ki kellett számolnom miután három vodkát ittam, és sebtiben megoldottam egy papírzsepire tollal írásbeli maradékos osztással, pedig utóljára ilyet talán 5. osztály általánosban csináltam, de most reflexből jött.


Vagy másik, Szilveszterkor bepezsgőztem, aztán a Kerbal Space Program nevű űrhajós játékkal játszottam és el kellett mennem a Kerbin-ről az Eve-re. (Ez kb. egyszerűsítve annak felel meg, mintha a valóságban a Földről el kéne menni a Vénuszra, csak akkor sikeres a transzfer, ha megfelelő szögben állnak a bolygók, és miközben keringsz a kiindulási bolygó körül, a megfelelő pályahelyzetnél indulsz) Általában a játékhoz letölthető MechJeb nevű robotpilótára bízom a manővereket, akkor viszont egyszerűen oda tartottam a monitorhoz egy vonalzót, egy szögmérőt, meg a hüvelyk és mutatóujjamat különféle helyzetekben, majd papírra csináltam egy piszkoztatot körzővel és szögmérővel, és sikeresen elmentem a másik bolygóra. :D


Ti tapasztaltatok már ilyet? Hogy az alkoholtól behülyültök de valamilyen képességeteket ideiglenesen megnöveli?



2018. febr. 25. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Nekem a szókincsem jobb. Tudok ilyen tudományosabb szavakat is meg sokkal jobban ki tudom fejezni magam. Nálam részegedésnél inkább a koordinációval van a gondom az agyam szinte még jobban is jár mint józanul. Azért emiatt ne részegedj le rendszeresen.
2018. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 EagleHUN ***** válasza:
85%
Szerintem semmi nem megy jobban ha ittas az ember, csupán úgy érzi mert nagyobb az önbizalma. :D
2018. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
43%

Bár az általad említett példák nem igen illenek az elméletembe, de a dolognak lehet valóságalapja (jómagam matekot tanítok, tehát bőszen foglalkozom vele).


Erdős Pál, az egyik legnagyobb huszadik századi magyar/származású matematikus néhány életrajzírója szerint egész felnőtt életét úgy töltötte, hogy egy benzedrines üveg volt a zsebében (enyhe kábítószer, a hippikorszak egyik kedvenc csemegéje volt). Egyszer fogadásból, hogy bizonyítsa, nem kábítószerfüggő, megbeszélte a barátaival, hogy hónapokig nem nyúl az üveghez. Be is tartotta, és nem voltak elvonási tünetei, viszont képtelen volt doplgozni, tételeket bizonyítani.


A matematika bizonyos szint felett egyfajta művészetté válik, ahol az agy asszociás képessége (pl. egy algebrai probléma átkódolása valami szép geometriai alakzattá), az "agylátás", az intuíció legalább annyira fontossá válik, mint az elméleti tudás.


A tudatlazító szerek bizonyos mértékig segítik a szokatlan fogalomtársításokat. Ez általában előnytelen (pl. amikor egy nyolcvannal közeledő autó helyett részeg állapotban egy barátságosan lihegő, farkcsóváló oroszlánt látok, akkor az autó el fog ütni és én azt sem tudom, mi történik), viszont pont a matematikában ösztönözhet arra, hogy a kezelhetetlennek látsz problémákat újszerű megvilágításban lássam, és ezáltal meglássak egy megoldást, amit addig senki.


Mondjuk ehhez nyilván nem szabad kő részegnek lenni, csak egy picit italosnak / betépettnek.


Az űrtartalom-szeszfok arány legyen mindannyiunkkal!

2018. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%

Az alkohol gátlástalanná tesz, de okosabb nem leszel tőle.

Mivel oldja a feszültséget, tudatalatti dolgok beugorhatnak.

Ha józan vagy akkor azért nem tudod, mert a múltkor berúgtál..... ugye az alkoholizmus egy idővel teljes szellemi leépüléshez vezet.

Én antialkoholista vagyok, szerintem az élethez szükséges a tiszta józan ész.

Az alkohol fogyasztókat gyenge embernek tartom, sokan bánatukban isznak (kilátástalan helyzet, céltalanság), mások azért, hogy jól érezzék magukat.

De én azt mondom, hogy az örömöt, boldogságot másban is meg lehet találni.

De természetesen mindenki azt csinál a saját életével amit akar!

2018. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13%
Egy bizonyos mennyiségű alkohol gyengíti a gátlásokat. Ezt alkohol nélkül is meg lehetne oldani, pszichológia kell hozzá. Ne hidd el, hogy nem megy, csináld bátrabban!
2018. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

3-as okfejtése hibátlan. Én az átkosban menedzseralkoholista voltam. Nem is illett beállítani valahova repipia nélkül, s nem is illett fogadni valakit nélküle. Néhány pohárka remekül felpörgette a - ahogy én hívtam - belső látásomat. Minden lehetséges felmerülő problémára volt legalább 3 opcionális megoldásom. Azt is észrevettem, hogy remekül tudok fejben számolni.

Nem tudom, hogy ez utóbbi attól veszett-e el, hogy divat lett a zsebszámológép, vagy attól, hogy időközben letettem a piát, de azt tudom, hogy mostanában, amikor a nejemnek segítek, egy 8-10 tételes összeadásnál már számológép kell.

2018. febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!