Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogy előbb...

Miért van az, hogy előbb behányok, mint ahogy berúgnék?

Figyelt kérdés

Viccesen hangozhat a kérdés így elsőre.:D Azt leszögezném, hogy ritkán iszom. 1 évben max 10-szer, az is inkább nyáron, ha buli van. Ennek ellenére, az esetek kb felében, előfordul az, hogy alig rúgtam be, -mondjuk csak ilyen 10/5-re, mégis behányok. Ebből szerencsére nem lett még gázos szitum, mert előre érzem hogy kell és akkor elmegyek wc-re.😂 egyébként vodkaszódát szoktam inni Finlandiaból (Royal, Kalinka kerülendő), mert annak nincs semmi íze. Sört, bort, vagy röviditalt sose szoktam, keverni más itallal végképp nem. Megfigyeltem, hogy 2-2.5 decit hiába iszom meg, alig érzem meg, de már rosszul vagyok. 52 kg vagyok csak, biztos ez is közrejátszik.

Szerintetek, ezt hogy lehetne kivédeni?



2020. okt. 8. 18:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, 23 éves vagyok.
2020. okt. 8. 18:39
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem kéne innod még annyit sem. Nem véletlenül jelzi a szervezeted, hogy már az is túl sok. Ne tedd tönkre a hasnyálmirigyedet, ha nem akarsz egész életedben szenvedni és gyógyszert szedni.
2020. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Béla211 ***** válasza:
88%
Simán lehet, hogy hisztamin intorenciádvan. Ezért reagálsz így az alkoholra. Ez lehet az egyik tünet hogy az alkoholra így reagál a szervezeted.
2020. okt. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Én a szénsavat okolom főleg, anélkül "messzebb jutok".
2020. okt. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld pacsi. #3 ennek utánanézek.
2020. okt. 8. 18:59
 6/10 A kérdező kommentje:

#3 á, ez tuti nincs. Semmi más tünetem nincs szerencsére a felsoroltak közül, valamint ételek közül bármit meg tudok enni. Csak az alkohol van rám ilyen hatással.

#1 igen, már én is vigyázok.

2020. okt. 8. 19:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Regen en is igy voltam vele, meg ilyen 17-20 eves korom kozott. A megoldas az lett (sajnos), hogy elkezdtem sokkal tobbet inni es meszokta a szervezetem gondolom, azota nagyon ritkan hanyok. Volt, hogy heti tobbszor ittam, foleg nyaron, de azota ugy kb 2 hetente egyszer szoktam, vagy havi egyszer. Nem mondom, hogy csinald ezt, en felkerultem egyetemre, aztan igy alakult :D Hala az egnek mar lenyugodtam azert, igy 23 eves koromra.
2020. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hozzá lehet szokni. Persze ez nem feltétlen jó dolog. Nekem napi 4-5 sör az alap tüskével és az csak hogy alap szinten legyen tudjak melózni ne legyek bedepizve. Ha kicsit el akarom engedni magam akkor már több kell. Hányni meg nem hánytam piától már vagy 15 éve.
2020. okt. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pszichesen terrorizalod sajat magad: felsz a berúgástól, felsz hogy mi fog akkor tortenni es ezzel blokkolod sajat magad. Ezert dobod ki a taccsot.
2020. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 ez nincs így, régebben már voltam sokkal jobban berúgva, igaz, akkor is szinte mindig behánytam. De legalább volt is miért, úgymond.
2020. okt. 8. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!