Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A fekete teát hogy isszátok?

A fekete teát hogy isszátok?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy sokszor láttam hogy vannak akik csak egy csuporba rakják a filtert, én mindig lábasba főzöm. Vagy ez a csupros megoldás csak a gyümölcsteákra jellemző?
2014. nov. 8. 08:43
 1/10 anonim válasza:
8%
En nem szeretem a teat...
2014. nov. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem mintha ez lett volna a kérdés :D
2014. nov. 8. 08:54
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

1. A fekete teát NEM fözik, hanem forrázzák.


2. teáskannába teszik a teát, erre öntik a forrrásban lévö vizet és lefedve 3-5 percig áztatják, utána leszürik.


3. A bögrés megoldás még elmegy (föként ha lefedik), a lábas nem jó, mert túl nagy felületen párolog.

2014. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én mindig forralok vizet, beleteszem a filtert a bögrébe, aztán ha felforrt a víz, beleöntöm. Általában fél literes bögréből szoktam inni. Anyukám lábasban csinálja. Semmi különbséget nem érzek, ha este iszom, ugyanúgy nem tudok elaludni :D
2014. nov. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2. írta. Forrázás után pár percig áztatom a teafüvet aztán leszűröm. Nem a filtert, mert az a fekete teától igen messze áll.


Citrommal szoktam inni és kandiscukorral.

2014. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3 decis pohárba szoktam készíteni, megmelegítem a vizet (fokot nem tudok, csak azt, hogy mennyi ideig kell melegíteni, hogy jó legyen :D ) beleteszem a teát, aztán kb. 10 perc múlva kiveszem.

Néha tisztán, néha egy gerezd citrom levével és 1 bogyó édesítővel iszom, néha meg teszek bele egy kevés tejszínt.

2014. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2014. nov. 8. 15:44
 8/10 anonim ***** válasza:

a filteres teánál sokkal jobb a szálas! ezerszer. próbáld ki és rájössz. de én úgy szoktam, hogy felforralom a vizet és ráöntöm a teára (filterre vagy szálasra, ahhoz van külön lefedhető szűrös bögrém), állni hagyom egy ideig és kész. mindig bögréből iszom, mert szeretem, ha 'tömény', a nagyobb adag csak elveszi az ízét.

néha teszek még bele mézet és tejet is.

2014. nov. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%

A teafüvet nem szabad forrázni, pláne nem főzni, max. 70-80 °C-os vízzel leönteni és abban max. 3 percig áztatni, ha nem akarod tönkrerakni az egészet.

A gyógyteákat szabad csak forrázni (kivéve a csipkebogyót), majd lefedve hosszan áztatni, mert azokból pont a forrázás hatására oldódnak ki a hatóanyagok. De a teafűre ez nem érvényes!

2014. nov. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 baszont2002 válasza:
25%
Bögrébű! :D!!!
2014. nov. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!