Én személy szerint nem hiszem. Ugyanis nem ismerjük a tényleges gyártási folyamatot és az emberben felmerül a gyanu, hogy esetleg a bálázott áru törmelékéből készül a filteres anyag, hiszen abban még alapos vizsgálattal sem nagyon lehet felfedezni a részecskék eredetét. Akkor meg akár a kisebb tein tartalmú tealeveleket is fel lehet használni. Én lehetőség szerint szálas teát használok és állítom, hogy az íze, aromája egészen más, mit a filtereseké.
2014. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 Phoney válasza:
Gyengébb lehet, de alapvetően nem tér el. Az előttem is rejtély, hogy az olcsóbb szálasok mitől ENNYIRE ízetlenek, bennem már az is megfordult, hogy ezeket már leforrázták egyszer fél percre (pl. ice teának).
2014. jún. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Jelentősen gyengébb a hatása és ízre is más.
A különbség: a teafű a teacserje ép, válogatott leveleiből készül, ez a "java" gyakorilag.
A filterbe a kritikán aluli maradék megy, természetesen adalékanyagokkal együtt. A normál teába a friss leveleket teszik, a filterbe a szüretek végén fennmaradó hulladékot, megszáradt darabokat. A tea ilyen tekintetben olyan, mint a kávé: nem megfelelő szüretelés, kezelés esetén egyszerűen veszít az ízéből, aromájából - és ezen keresztül persze a hatásából is (tehát pl. feketetea esetén jelentősen csökken a koffeintartalom).
2014. jún. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Szerintem össze sem hasonlítani a kettőt. Nagyon sok dokumentumfilmet néztem már teatermesztésről, teakészítésről. A filteres teába azok a tealevelek mennek, amik sérültek, kicsik, nem szépek. Ezeket még fel is aprítják, filterezik. A szálas tea megmarad egészben, finomabb, több helye van kiázni. Ahol a teának kultúrája van, arra is vigyáznak, hogy a levelek ne sérüljenek meg teakészítés közben... most akkor gondolj bele hogy ehhez képest a filterben csak egy 'rossz minőségű' darálék van. Aki nem nagy teás, nyilván nem veszi észre az ízbeli eltérést, vagy a hozzáadott aroma helyrehozza, de attól még az igazi mindig jobb, én azt vallom.
2014. aug. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 A kérdező kommentje:
Nekem a teafuves teakkal az a bajom, hogy nagyon erosek. Pl egyszer ittam eredeti fuves zoldteat de annyira eros volt, hogy nem izlett egyaltalan
2014. aug. 4. 14:38
7/7 anonim válasza:
Rajtad áll meddig áztatod, ha tovább, erősebb lesz.
Amúgy a filteres teák gyengébbek, mert sokkal rosszabb minőségű teafűből készülnek, ezért rosszabb az ízük is, már ha van nekik egyáltalán.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!