Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik tea élénkít rendesen?

Melyik tea élénkít rendesen?

Figyelt kérdés
Másoktól hallottam, hogy mikor ittak "rendes" teát, az mennyi élénkített. Kipróbálnám, mert nálam a kávé nem nagyon használt.
2014. ápr. 9. 01:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Az erős fekete tea, amit füves, nem filteres állapotban veszel és úgy főzöd meg. Earl Grey, stb, a drágábbak között válogass és a szokásosnál többet tegyél a vízbe.
2014. ápr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fekete tea gyorsan, de rövid tavon, a zöld tea lassan, de tartósan élénkít
2014. ápr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jasmin tea. Keress ra,nagyon jo.
2014. ápr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fekete tea. De igazából rövid távon, és ha nem iszol sűrűn, akkor mindegyik. Engem még a kamilla tea is élénkített, pedig pont nem arra van. :D
2014. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem leginkább a rumos tea.
2014. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

*A fekete tea gyorsan, de rövid tavon, a zöld tea lassan, de tartósan élénkít


Ezt honnan vetted? Ugyanúgy hat mindegyik.


Kérdező, a filteres fekete is jó, de tényleg nem árt közülük valami drágábbat venni. A Twinings Irish vagy English Breakfast nagyon jó, ha szereted, akkor ugyanebből az Earl Grey is.

Lényeg, hogy ne tegyél bele citromot (meg tejet/tejszínt se, bár azt Mo-n nem is szokás).

A Twinings fekete teáit simán bele lehet tenni 4-5 dl vízbe, 3-4 percre. Elég erős lesz. Ha ennél is erősebbet szeretnél, akkor egy bögrébe egy filter, de akkor rövidebb időre tedd, mert keserű lesz. Én színre szoktam nézni, ha elég sötét, kiveszem.

Túláztatni nem érdemes, mert marhatja a gyomrodat.

2014. ápr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze a tartós kialvatlanságot nem lehet teával kompenzálni, csak alvással.

6.

2014. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

maté vagy zöld tea, szálas (esetleg zöld teába pici, nem túl erősre főzött kávé - együtt elég ütősek)

a fekete tea is hatásos, de nekem az nagyon tönkre vágta a gyomrom (igaz, túlzásba is vittem)

2014. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Emberfüggő is ez, engem soha, semmilyen tea és kávé nem élénkített (a kóla és az energiaital igen, de van olyan ember, akire ezek se hatnak).
2014. ápr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Engem se a kávé, se az energiaital. Mások azt mondják kalapál tőle a szívük, de én nem érzek semmit. Akkor valószínűleg a teától se fogok?
2014. ápr. 9. 20:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!