Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hogy kell elkészíteni rendesen...

Hogy kell elkészíteni rendesen? Mivel régóta kedvelem a teákat és szeretnék áttérni a szálas teákra, vettem a boltban egy Twinings Gunpowder zöld teát. De sajnos nemtudom, hogy kellene elkészíteni megfelelően.

Figyelt kérdés
Sok oldalt nézegettem ezügyben, de sajnos összkevertek az oldalak...valaki tudna egy egyszerűbb készítési módot leírni?

2014. febr. 27. 03:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha zöld tea, akkor leöntöd 70 fokos vízzel (a fekete teát pedig éppcsak nem forrásban lévővel) s néhány perc után kiveszed a teafüvet (ez nagyon fontos, kegyetlenül keserű tud lenni, ha nem teszed)... Sajna nem tudom, mennyi teafűhöz mennyi víz kell hivatalosan, én úgy készítem a teát is, ahogy főzök, megszokás, ösztön, ilyesmi :D Pedig nagyon régóta teázom...

A zöld tea többször is leönthető, bár ahogy észrevettem, ebban van azért szórás a teafajták között.

2014. febr. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én is kedvelem a zöld teát, 2,5 dl vízre szoktam egy csapott teáskanál szálas zöldteát tenni, és kb 5 percig hagyni ázni. De a gunpowderrel- igaz nem a twinings márkából- az a tapasztalatom, hogy kevesebb is elég, kb fél-háromegyed kanál. Ízlés kérdése mennyire szereted az erőset, de azért van egy határ, mert a gyomornak üresen nem tesz jót az erős zöldtea.
2014. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!