Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Sok tejet iszom és érdekelne...

Sok tejet iszom és érdekelne hogy egészséges-e?

Figyelt kérdés

2014. febr. 4. 21:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Èn lassan 50-ève rendszeresen fogyasztok tejet ès semmi bajom,pedig rengeteget megìttam nyersen is!
2014. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Egészséges, nagyon sok eszenciális aminosav van benne. Persze csak mértékkel fogyaszd. Ártani azért biztos nem árt, hacsak nem a sz@r szlovák tejet veszed, ami ráadásul 2,8% zsírtartalom alatt van. A tejben minden fontos vitamin és ásványi anyag a zsírhoz kötődik, szóval ne sovány tejet igyál. Akkor inkább egy pohár víz...
2014. febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Sowilo ***** válasza:

Akkor kielemzem az előttem szóló válaszoló pozitív érveit.


"Nagyon sok" aminosav. Az aminosav ugye a fehérje alkotóeleme. A tejben pedig nincs sok fehérje, 3% körül van. Gyakorlatilag elhanyagolható ez a mennyiség. Kitérhetnék a fehérje minőségére is, mert az sem valami okés, de nem untatnék senkit inkább a sallanggal.


Vitaminok és ásványi anyagok. Nos, mennyi is az annyi? Körülbelül semennyi, ha a google találataira hallgatsz. A Ca-t szokták még felhozni, mert van benne egy kevés, viszont az igazság az, hogy még a megemésztése is Ca-t von el a szervezettől.


Ne igyatok tejet, maximum ritkán. Élvezeti cikként kell tekinteni, nem alapvető élelmiszerként. Az alapvető élelmiszereknek elsősorban emberi táplálékoknak kellene lenniük (hús, zöldség), a tej pedig nem mondható ilyennek.

2014. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Sowilo!

Nem a Google találatai után kell tájékozódni. Szerintem a minőségi tej egészséges. Nem arra gondoltam, hogy litereket kell belőle inni. Persze ízlések és pofonok, és nem is ez volt a kérdés, csak leírtam. Vitaminok alatt A-és D vitaminra gondoltam, aminosav alatt az esszenciális aminosavakat értem. Ezek a bolti zsírszegény tejben nagyon kis mértékben találhatók meg, a vitaminok szinte semennyire.

2014. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Sowilo ***** válasza:

Én is a tehén tőgyéből kinyert tejről írtam amit írtam, nem a boltiról. Hogy említésre méltó mennyiségben vigyünk be tejből fehérjét(=aminosavak) és vitaminokat, tényleg literszámra kéne inni, az pedig többek között a cukor és a tehénhormonok miatt is rossz dolog, és nehezen is emészthető. A tej élvezeti cikk annak, aki szereti.


Egyébként a google okos dolog, mert mindenféle embernek kiadja a cikkét. Mari néninek a piacról, az orvosnak, az alternatív gyógymódok szakértőjének, a testépítőnek, a paleósnak, meg mindenkinek. Szépen el kell olvasni mindenkinek az érveit, és eldönteni, hogy melyik a logikusabb. Másképp csak sötétben tapogatózunk.

2014. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
63%
Évezredekig jó volt a tej, és most a sok googlebújó reformkajás nyápic leírta hogy egészségtelen. Hát akkor ne igyátok. Te pedig ha kívánod igyad nyugodtan, törekedj a minőségi tejre. Igenis jó alapvető élelmiszer, és alapanyag. Aki meg ellenzi, majd gondolkodjon el amikor issza a kóláját!
2014. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Sowilo ***** válasza:
0%

Na, itt egy magasan képzett demagógus professzor. Na akkor a demagógizálás helyett próbálj érvelni.


Mivel támasztod alá, hogy évezredekig JÓ volt a tej, mint alapvető élelmiszer? (Mert hogy alapvető kaja volt a szegénység miatt, csak épp nem jó.)


Mivel támasztod alá, hogy napjainkban jó élelmiszernek számít?


Mivel cáfolod az ellenérveket? Pl: nem emberi táplálék, mivel nem vagyunk borjak; a tejcukor haszontalan szénhidrát és káros; NINCS tápanyagtartalma a 3% fehérjén kívül; NINCS lényegi Ca tartalma; a benne lévő tehénhormonok nem emberbe valóak; a tejzsír sem épp jó zsír.


Mivel támasztod alá, hogy mindenki aki nem iszik tejet, iszik kólát? Én például egyáltalán nem fogyasztok cukros üdítőket.


Egyébként hogy ne tűnjek nevetségesnek, nem a tejen vagyok kiakadva, hanem azon, hogy mennyire sötétek az emberek. Csak az "ez szar, ez meg jó, aki nem így gondolja az bu zi" szintű válaszokat látom mindenhol, viszont érvelést én ezen a héten még nem olvastam egy válasznál sem. Szörnyű.

2014. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kedves "okos" 17-es. Mi az hogy nem emberi táplálék? Akkor szerinted mi az? Csak az emberi anyatej? Ekkora hülyeséget még nem olvastam, hogy nem emberi táplálék. A több ezer éves tejfogyasztást nem kell igazolni, igazolja az élet. De a tejre azt mondani, hogy káros, erős túlzás. A tejivásba még nem halt bele senki, és minden élelmiszerben van az emberi test számára hasznosuló, és haszontalan anyag is. A táplálkozás nem egy tabletta bevétele ami tartalmazza testünk napi anyagszükségletét, bármennyire is szeretnétek. De úgyis mindenki maga dönti el, hogy iszik tejet, vagy nem. Én biztos iszom tejet, eszek sajtot, vajat stb.
2014. febr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!