Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Sok tejet iszom és érdekelne...

Sok tejet iszom és érdekelne hogy egészséges-e?

Figyelt kérdés

2014. febr. 4. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
aszongyák hízlal
2014. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Én is szeretem a tejet, de igaz, hogy az ember az egyetlen, aki más tejét issza, ráadásul egy állatét...amúgy a rák ellenes kampányokban is sokat olvasni, hogy a cukor, a tej, ill. eleve a savas közeg kedvez a kórnak.
2014. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%

Az nem tej, amit dobozból iszol.

Igazi tej csak a tehénből jön, vagy ha elmész érte a majorba.

2014. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mennyi az a sok?


Különben kisgyerekként én is nagyon szerettem, napi 1 litert megittam biztos.:D De most is simán lemegy napi fél l.

2014. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
0%
nem egészséges,ez csak mese,az élelmiszeripar egyik meséje
2014. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Gyerekkorban egészséges a sok tej ivása, viszont felnőtt korban az ember általában magától meg is utálja, mert a szervezetünk egy idő után egyre nehezebben birkózik meg vele és attól felpuffad, vagy görcsöl a hasa esetleg hasmenése van.

Amíg jól esik, addig fogyassz tejet, de mondjuk napi egy pohárnál ne többet. Aki ennyit is fogyaszt, annak gyakrabban kellene szűrővizsgálatokra járnia, mivel nem túl okés, hogy egy állat tejét isszuk, ami az ő gyerekének szolgál a fejlődéséhez. Tehát sejtszaporulatot okoz, ami ugye különböző daganatok formájában embernél eléggé veszélyes.

2014. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
En nagyon szeret(t)em a tejet, de felnott fejjel derult ki, hogy a semmitol el nem mulo pattanasaim, a karomon a kiutesek a tejtol vannak. Miota nem iszok tejet, letisztult a borom.
2014. febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Egyáltalán nem lehet rá mondani, hogy egészséges lenne, de arról nincs egyöntetű vélemény, hogy káros-e.
2014. febr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

Abszolút nem egészséges.

De ez mondjuk az általunk elfogyasztott élelmiszerek nagy részére ugyanúgy elmondható.

2014. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

Azért nem egészséges, mert nem nekünk van, hanem a borjaknak. Ez csupán ennyire egyszerű.

És igen, nagyban elősegíti a daganat kialakulását mert elősegíti a sejtek fejlődését, amire felnőtt korban nincsen semmi szükség, ettől a szervezet így reagál hosszú távon.

Nem rosszak a tejtermékek, de mértékkel kell őket fogyasztani!

2014. febr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!