Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Bodzaszörpbe mennyi citrom kell?

Bodzaszörpbe mennyi citrom kell?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy hány gerezd citromot kell beletenni, hanem, hogy ha borkősav helyett citrom kifacsart levét önteném bele, 1 dkg borkősavnak hány citrom leve felel meg mennyiségre?

#bodzaszörpe citromlé
2013. máj. 18. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet így megmondani , mert minden citromnak más és más a citromsqv tartalma, nem minden citrom egyforman savanyú, mint ahogy ezt akármelyik gyümölcsné megfigyelheted ( nekm amugy nem kellett annyi borkősav a szörpbe, mint amennyit a receptek írtak, kb 2/3 át tettem bele) kóstolgattam, tudta, kilyen ízű szokott lenni a szörp hígítás nelkül. Végül így lett olyan, mint ahogy szeretjük behígítva is..
2013. máj. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 5 liter szörphöz mérettől függően 6-8 citromot veszek és 5 dkg citromsavat. Itt megnézheted a receptet: [link]
2013. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!